پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۳
Share/Save/Bookmark
 
عضو شورای شهر کارون در گفتگو با صدای فردا؛

مهلت دو ماهه شورای شهر به شهرداری کارون به منظور ساماندهی این شهرستان/ پشت پرده عقب ماندگی شهرستان کارون مافیایی نهفته است

ناصری گفت: به نظر می رسد پشت همه قضایای عقب ماندگی شهرستان کارون مافیایی است که تا کنون کسی نتوانسته به آن پی ببرد، شورای شهر کارون برنامه ها ای به شهردار ارئه داده که تا اواسط آذر ماه سال جاری آخرین مهلت تعیین شده است.
 
به گزارش صدای فردا-حسین ناصری، عضو شورای شهر شهرستان کارون در گفتگو با خبرنگار صدای فردا، در رابطه با غرق شدن اهالی این شهرستان در میان زباله و نخاله های ساختمانی و عدم همکاری لازم از سوی شهرداری، اظهار کرد: به نظر می رسد پشت همه قضایای عقب ماندگی شهرستان کارون مافیایی است که تا کنون کسی نتوانسته به آن پی ببرد.
 وی افزود: شهرداری کارون پس از گذشت پانزده سال اقدام به برکناری پیمانکاران این شهرداری کرد که در این راستا با اعتصاب برخی کارگران مواجه شد و در نهایت منجر به تجمیع زباله در این شهرستان شد.اما در حال حاضر با ورود پیمانکاران جدید این موضوع تا حدودی مرتفع شده است.
این عضو شورای شهر با بیان اینکه شهرداری قادر به پرداخت دستمزد کارکنان به صورت یکجا، بیان کرد: متاسفانه ارزش افزوده به طور کامل به این شهرستان تعلق نمی گیرد، در حال حاضر ارزش افزوده 56 هزار نفر را می گیریم اما به 110 هزار نفر خدمات ارائه می شود.
 ناصری ادامه داد: از کوی مشعلی تا هادی آباد خدمات مورد نیاز توسط شهرداری کارون ارائه می شود اما فقط ارزش افزوده محله های شکاره 2، کانتکس تا هادی آباد  به شهرداری کارون تعلق می گیرد و ارزش افزوده محله های (شکاره 1، اسلام آباد شرقی و غربی و کوی مشعلی) را نمی دهند.
وی به پرداخت دستمزد کارکنان اشاره کرد و گفت: کلیه دریافتی ماهانه شهرداری کارون حدود 3 میلیارد و 500 هزار تومان است که دستمزد 950 نفر کارکنان شهرداری فقط از میزان مذکور باید تامین شود. 
 ناصری اظهار داشت: اعضای شورای شهر کارون چندین بار نامه مکتوب به شهردار در خصوص تعدیل و ساماندهی نیروهای شهرداری، ارسال کرده است اما تاکنون هیچ شهرداری در این خصوص موفق عمل نکرده است.
رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر کارون از اعتصاب کارکنان فضای سبز شهرداری این شهرستان خبر داد و گفت: این کارگران به دلیل عدم دریافت حقوق یک ماه خود دست به اعتصاب زده اند که این امر بدیهی است و در کل شهرداری ها حقوق های معوقه چند ماه دیده شده است.
وی درباره ورود سه پیمانکار جدید به شهرداری کارون، خاطرنشان کرد: پیمانکاران جدید الورود بومی هستند و مورد استقبال قرار گرفته اند، اما متاسفانه در شهرداری کارون برخی کارکنان اخلالگر نظم می باشند که اخیرا همه بازداشت شده بودند.
سخنگوی شورای شهر شهرستان کارون با بیان اینکه شهرداری کارون نسبت به ارائه خدمات عملکرد ضعیفی داشته است، تاکید کرد: در این راستا شورای شهر برنامه های متنوعی به شهردار ارئه داده و تا آخر آذر ماه سال جاری آخرین مهلت به شهردار به منظور ساماندهی شهرستان و تکمیل پروژه های عمرانی است. در غیر این شهردار با طرح سوال مواجه خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13553