جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۸
Share/Save/Bookmark
 

مشاور وزیر ارشاد: روحانی نظام اقتصادی کارآمد را به وجود آورد

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، روحانی را نامزد اصلح دانست و گفت: این دولت یک نظام اقتصادی کارآمد را به وجود آورد و این درست همان چیزی بود که رهبر بر آن تأکید داشت .
 
 
به گزارش خبرنگار ایسنا - منطقه خوزستان، محمدرضا موالی زاده در گردهمایی ستاد حامیان روحانی در صنعت نفت جنوب که بعدازظهر امروز، 23 اردیبهشت‌ماه در تالار شباهنگ اهواز برگزار شد، ابتدا در توصیف حسن روحانی عنوان کرد: آقای روحانی شخصیتی علمی و فرهیخته است که هم در زمینه تحصیلات حوزوی و هم تحصیلات دانشگاهی دارای شخصیت برجسته‌ای است و اساساً نیز با مبانی علمی در کار و مدیریت آشنا است . 
 
وی ادامه داد: ایشان دارای شخصیت ارزشی و انقلابی است که در دوران انقلاب و زمانی که نام امام راحل (ره) بر زبان‌ها جاری می‌شد و مردم صلوات می‌فرستادند، او نیز در مساجد و راهپیمایی‌ها هم‌صدا با مردم این حس انقلابی را فریاد می‌زد . 
 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: مبارزات روحانی در دوران انقلاب و همراهی پیوسته او با شخصیت‌های انقلابی معاصر نظیر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی زبانزد بود؛ از سوی دیگر تجربه گران‌سنگ آقای روحانی بسیار اعلا بود که در دوره چهارساله ریاست‌جمهوری خود این تجربه ارزشمند را پیاده کرد . 
 
موالی زاده خاطرنشان کرد: امروز او بیش از هر زمان دیگری به راه‌حل‌ها و چالش‌ها آگاه است و با گذشت چهار سال از ریاست جمهوری او قطعاً تجربیات گران‌بهایی کسب کرده است . 
 
وی بیان کرد: تمامی نامزدهای انتخابات انسان‌های محترمی هستند، اما تجربه میدانی روحانی نسبت به مباحث داخلی و خارجی بیش از سایرین است . 
 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به عملکرد دولت روحانی در چهار سال اول گفت: در موضوعات مذاکرات هسته‌ای و برجام اتفاق بزرگی افتاد و در آن افسران شجاع و غیرتمند و متخصص ما در عرصه دیپلماسی حاضر شدند و این مذاکرات ظریف را به نحو احسن پیش بردند و به سرانجام رساندند . 
 
موالی زاده بیان کرد: در این میان اولین بحث رفع تحریم‌ها و مهم‌ترین آن رفع تحریم نفتی بود که به‌واسطه آن توانستیم سهم خودمان را در اوپک به دست آوریم . 
 
وی افزود: وقتی قیمت نفت را با چهار سال گذشته مقایسه می‌کنید می‌بینید که دولت روحانی با یک درآمد کاهش‌یافته ناچار بود که کشور را اداره کند و طی چهار سال این روند کاهش‌یافته را بهبود بخشید . 
 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: این دولت یک نظام اقتصادی کارآمد را به وجود آورد و این درست همان چیزی بود که رهبر بر آن تأکید داشت؛ اینکه یک زیربنای مستحکم برای اقتصاد بنا شود، کار بسیار ارزشمندی است . 
 
موالی زاده اضافه کرد: از دیگر اقدامات این دولت طرح تحول نظام سلامت بود که با ایجاد آن گامی مؤثر در راستای وضعیت بهداشت و درمان کشور برداشته شد . 
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه ما در استان خوزستان شاهد مشکلاتی هستیم تصریح کرد: تمام مسئولان انصافاً در این راستا تلاش می‌کنند و اخیراً برای آب و ریزگردها اعتبارات خوبی تصویب شده است . 
 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد: اگر ما در اینجا مقابل شما می‌ایستیم و می‌گوییم نامزد اصلح روحانی است و از برنامه‌های دولت دفاع می‌کنیم، به خاطر این است که وظیفه خود می‌دانیم که در راستای حل مشکلات مردم بهترین راهنمایی را به آن‌ها بدهیم . 
 
وی گفت: در حال حاضر در هر خانواده‌ای دست‌کم یک یا دو جوان بیکار وجود دارد و این در حالی است که جوان ما نیاز به اشتغال و ازدواج دارد و ما نیز اگر از دولت دفاع می‌کنیم این موضوعات را نیز در نظر گرفته‌ایم .
 
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: بحمدلله نیروهای نفتی از بدو انقلاب تاکنون منشأ افتخار بودند؛ آقای روحانی در این چهار سال نیمی از راه را پیموده و نیم دیگر آن باقی‌مانده و طبیعی است که او به یک دوره چهار ساله دیگر نیاز داشته باشد تا برنامه خود را عملی کند . 
 
وی اضافه کرد: روحانی طی این چهار سال نقاط ضعف و قوت را دریافته و با مباحث داخلی و خارجی آشنا شده است و اگر امروز بار دیگر انتخاب شود، قطع به‌یقین کار خود را ادامه خواهد داد. پس همگی باید کمک کنیم و دست‌به‌دست هم دهیم تا به حول و قوه الهی در روز جمعه 29 اردیبهشت‌ماه همگان را تشویق کنیم که پای صندوق‌های رأی بیایند و به روحانی رأی دهند تا نتیجه کار او را ببینیم . 
 
موالی زاده یادآور شد: یک رأی نیز یک رأی است و باید به دوستان و آشنایان کمک کنیم و به آن‌ها بهترین راهنمایی را بدهیم تا راه دولت به نتیجه نهایی برسد. انتخابات امری آزادانه است ولی ما وظیفه‌داریم که دیدگاه‌های خود را به گوش همه برسانیم تا به‌واسطه آن بهترین انتخاب را در راستای موفقیت و سربلندی کشور داشته باشیم .
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3072