جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۷
Share/Save/Bookmark
 

اسلام بر خلاف جوسازی بدخواهان برای زن اهمیت زیادی قائل است

صدای فردا - امام جمعه اهواز گفت: برخلاف جوسازی های دشمنان و بدخواهان، اسلام و نظام جمهوری اسلامی برای زن اهمیت بسیار زیادی قائل است.
 
به گزارش صدای فردا آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه های نماز جمعه امروز اهواز با تبریک میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار، اظهارداشت: آنهایی که گوش شنوا دارند متوجه شده اند که اسلام زن و جامعه بانوان را بسیار با ارزش می داند.
وی ادامه داد: زن از جایگاه ویژه ای برخوردار است و قرآن در این رابطه بارها تاکید کرده و تکالیف متعددی در حوزه های سیاسی و اقتصادی متوجه زن کرده این امر برخلاف جوسازی بدخواهان و دشمنان است.
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه همچنین تعدادی از آیات قرآن به زمینه های تربیتی و اجتماعی که بر عهده بانوان است ، اختصاص دارد، گفت: بیعت زنان با رسول خدا (ص) نیز یکی از موضوعاتی است که نشان دهنده این امر است.
وی تصریح کرد: هنگامی که رسول خدا (ص) مکه را فتح کردند، گروه های مختلفی با ایشان بیعت کردند و یکی از این گروه ها، جمعیت زنان بود.
نماینده ولی فقیه در خوزستان با اشاره به اینکه بیعت با رهبر اسلامی از امور سیاسی است، یادآرو شد: بیعت مردم با پیامبر بیانگر آن است که دین با سیاست آمیخته است و تمام امت اسلامی از مرد و زن در راه پایداری اسلام باید با پیامبر بیعت کنند.
آیت الله جزایری خاطرنشان کرد: بر همین اساس زن نیز دارای مسئولیت های متعددی در جامعه هستند.

منبع: ایرنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 10232