شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۴
Share/Save/Bookmark
 

بطحائی: حقوق معلمان متناسب با تورم نیست/ اجرای رتبه‌بندی از سال ۹۸

صدای فردا - وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برنامه‌های آموزشی و پژوهشی امروز نیاز بچه‌های امروز ما را پاسخ نمی‌دهد، گفت: اگر برای اجرای زیرنظام‌های سند تحول همت کنیم می‌توانیم به روش‌های جدید برای حل مشکلات آموزش و پرورش دست پیدا کنیم.
 
به گزارش صدای فردا، سیدمحمد بطحایی در نشست با فرهنگیان استان، پس از شنیدن صحبت‌های ۴ نفر از نمایندگان معلمان استان، اظهار کرد: تکرار مشکلات معلمان از زبان آنان نویدبخش حل این مشکلات است و چه کسی و کدام مسئول می‌تواند بگوید درد معلمان و بازنشستگان را نمی‌داند؟.
وی با بیان اینکه مشکلات کارکنان دولت مخصوصا معلمان حقوقشان است که متناسب با تورم نیست تصریح کرد: همه‌ بخش‌های کشور باید شرایط کشور را که جنگ جدیدی است که دشمن بر علیه ما ایجاد کرده را درک کنند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هدف اصلی دشمن در این شرایط رویارویی اقتصادی است و مشکلات کارگران، کارکنان فلان وزراتخانه و دیگر بخش‌های جامعه شبیه یکدیگر است که ناشی از آثار اقتصادی جنگ دشمن است و باید به این شرایط توجه داشته باشیم. آموزش و پرورش ما باید طرحی نو برای حل مشکلات دربیندازد، تا جایگاه معلم و آموزش و پرورش خود را پیدا کند.
بطحایی، انگیزه، شایستگی لازم، و بکارگیری علمی آنچه را معلم ما آموخته است از لازمه‌های معلمی دانست و تصریح کرد: آنچه امروز در صحبت‌های دوستان سهم اندکی داشت این است که  آموزش و پرورش نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای امروز باشد و باید توجه بیشتری کنیم، چون برنامه‌های آموزشی و پژوهشی امروز نیاز بچه‌های امروز ما را پاسخ نمی‌دهد و اینکه امروز رتبه استان در خودکشی بالا است، ریشه در این نکته دارد.
وی ادامه داد: سند تحول ۶ زیرنظام و برنامه‌ عملیاتی دارد و اگر برای اجرای زیرنظام‌های سند تحول همت کنیم می‌توانیم به روش‌های جدید برای حل مشکلات آموزش و پرورش دست پیدا کنیم.
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مشکلات معلمان و بازنشستگان پیگیری می‌شود و مصمم به پیدا کردن مسیر جدید برای حل مشکلات آموزش و پرورش هستیم،  از عملیاتی شدن طرح رتبه بندی معلمان در سال ۹۸ خبر داد.

منبع: ایسنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 10861