چهارشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۸
Share/Save/Bookmark
 

سازمان ملل برای ارتباط دانشگاه های دنیا برنامه دارد

صدای فردا - رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در ایران گفت: سازمان ملل برنامه ای برای مرتبط کردن دانشگاه های سراسر دنیا دارد که هزاران دانشگاه در نقاط مختلف جهان عضو این طرح و برنامه خواهند بود.
 
ماریا دوتسنکو روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با صدای فردا افزود: ارتباط علمی ایران با دانشگاه های سایر کشورها به دلیل تحریم ها قطع شده است لذا سازمان ملل به دنبال ایجاد ارتباط بین دانشگاه های ایران و سایر دانشگاه ها است.
وی با اشاره به برنامه های سازمان ملل برای حمایت از جندی شاپور گفت: این سازمان از ارتباط علمی دانشگاه جندی شاپور دزفول با سایر دانشگاه های جهان حمایت می کند.
رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در ایران افزود: نظام های آموزشی همواره به دنبال صلح بوده اند که این موضوع موجب پیشرفت های مداوم ملت ها و جوامع شده است.
وی با بیان اینکه سازمان ملل به دنبال کاهش تحریم ها است، اظهار داشت: دانشگاه جندی شاپور با اتصال به این برنامه جهانی می تواند با سایر دانشگاه های جهان ارتباط برقرار کند.
رئیس مرکز اطلاعات سازمان ملل در ایران در روزهای سه شنبه و چهارشنبه برای افتتاح نمایشگاه عکس و اسناد همکاری های سازمان ملل و ایران و همچنین شرکت در کنگره بین المللی جندی شاپور به دزفول سفر کرده است.
نمایشگاه عکس ایران و سازمان ملل روز چهارشنبه در خانه تاریخی تیزنو گشایش یافت.

منبع: ایرنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 10937