يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
Share/Save/Bookmark
 

تولید نفت در مناطق نفتخیز جنوب از 102 درصد فراتر رفت

صدای فردا - مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در خصوص عملکرد تولید و نگهداشت نفت در این شرکت گفت: شرکت‌های بهره‌بردار با تحقق 102.9 درصدی مجموع تولید از آغاز سال جاری تاکنون، از برنامه‌ریزی پیشی گرفتند.
 
به گزارش صدای فردا – منطقه خوزستان، احمد محمدی در نشست پیش‌بینی بهره‌دهی چاه‌های شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون اظهار کرد: خوشبختانه با تحقق 102.9 درصدی مجموع تولید شرکت‌های بهره‌بردار از آغاز سال جاری تاکنون، از برنامه‌پیشی گرفتیم و این مهم در شرایط خاص موجود، کاری بزرگ و تحسین برانگیز است.
 
وی افزود : قرار است نشست‌های پیش‌بینی تولید بر افزایش و نگهداشت آن متمرکز شود و حتی نام آن به "نشست پیش‌بینی افزایش و نگهداشت تولید" تغییر پیدا کند، لذا مباحث در سطح تخصصی تولید عنوان شده و الزامات مورد نیاز در این حوزه مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
محمدی همکاری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون در برنامه‌ریزی و انجام مقدمات طرح افزایش تولید و نگهداشت 28 مخزن مناطق نفتخیز جنوب را ایده‌آل ارزیابی کرد و گفت: چهار بسته برای مخازن این شرکت پیش‌بینی شده است که با اجرای آن، 168 هزار بشکه به توان تولید شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون افزوده خواهد شد و موجبات اشتغال‌زایی در منطقه پیرامون و تسهیل فرایند تولید را فراهم خواهد کرد.
 
تحقق  103.4 درصدی تولید شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون
 
در ادامه این جلسه حمید کاویان مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون نیز با اشاره به موانع تحریمی برای تحقق برنامه‌های تولیدی این شرکت، گفت: 103.4 درصد از پیش‌بینی تولید از آغاز امسال تا پایان بهمن ماه در مارون محقق شده است.
 
وی افزود: با برآیند مثبت 3، بیش از 61 هزار بشکه از عملیات توسعه‌ای، ترمیمی و تعمیری بر روی چاه‌های تحت راهبری استحصال شد.
 
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز مارون با اشاره به بازیافت 174 هزار بشکه نفت با استفاده از روش‌های MOS و MOT گفت: این دستاورد و تزریق حدود 98 درصد از پساب‌های نمکزدایی در چاه‌های دفعی را می‌توان از جمله مواردی دانست که بر حفاظت از محیط زیست پیرامونی تاثیر بسزایی داشته است.
 
کاویان خاطرنشان کرد: بازرسی فنی و ضخامت‌سنجی 43 هزار و 300 موضع، ساخت سه هزار و 836 قطعه از قطعات مورد نیاز تجهیزات و ماشین‌آلات فرایندی و انجام اصلاحیه افزایش ظرفیت خطوط لوله انتقال نفت نمکی شادگان به مجتمع صنعتی شماره چهار مارون با هدف عدم استفاده از ماده DRA که منجر به صرفه اقتصادی 200میلیارد ریالی شد، از اقدامات موثر و قابل توجه شرکت در 11 ماه گذشته است.

منبع: ایسنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 10987