شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۳۶
Share/Save/Bookmark
 

خسارت 950 میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی خوزستان

صدای فردا - رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان با اشاره به خسارت 950 میلیارد تومانی سیلاب به بخش کشاورزی استان، گفت: تا کنون حدود 110 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر آب رفته‌اند و خسارت 100 درصدی به این مزارع وارد شده است و پیش‌بینی می‌کنیم که در صورت ادامه چنین شرایطی در استان بیش از 150 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به زیر آب بروند.
 
کیخسرو چنگلوایی در گفت‌وگو با صدای فردا – منطقه خوزستان، با اشاره به خسارات وارد شده به بخش کشاورزی و دام استان اظهار کرد: تا کنون حدود 110 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به زیر آب رفته‌اند و خسارت 100 درصدی به این مزارع وارد شده است.

وی افزود: همچنین حدود 55 هزار هکتار از اراضی کشاورزی نیز دچار خوابیدگی و خسارت شده‌اند اما همه محصول آن‌ها از بین نرفته و خسارت کمتر از 100 درصد بوده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان تصریح کرد: در سیلاب اخیر تا کنون 2 هزار و 515 راس دام سنگین و سبک از بین رفته‌اند. همچنین 10 هزار قطعه طیور، 50 هزار قطعه ماهی و 2 هزار فروند کندوی زنبور عسل در سیلاب خوزستان از بین رفته و خسارت دیده‌اند.

چنگلوایی ادامه داد: در برآورد مالی که تاکنون از میزان خسارت‌های وارد شده به استان داشته‌ایم، 950 میلیارد تومان خسارت برآورد شده است و قطعا این میزان خسارت‌ها در استان افزایش پیدا خواهد کرد. پیش بینی می‌کنیم که در صورت ادامه چنین شرایطی در استان بیش از 150 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خوزستان به زیر آب بروند.

منبع: ایسنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11022