دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۴:۲۲
Share/Save/Bookmark
 

بیش از چهار هزار واحد مسکونی در استان آسیب دیدند

صدای فردا -مدیر کل مدیریت بحران خوزستان گفت: از زمان وقوع سیلاب تاکنون 182 روستا به صورت کلی و جزیی در سطح این استان تخلیه شده اند.
 
کیامرث حاجی زاده روز یکشنبه در گفت و گو با صدای فردا اظهار داشت: از این تعداد روستای تخلیه شده 61 روستا دچار آبگرفتگی شده اند.
وی ادامه داد: تا این لحظه به چهار هزار و 600 واحد مسکونی آسیب وارد شده است و 33 هزار و 500 واحد مسکونی در معرض خطر قرار دارند.
مدیر کل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: همچنین حدود 30 هزار نفر در 47 اردوگاه اسکان اضطراری اسکان یافته اند و امکانات و خدمات مورد نیاز نیز برای آنها فراهم شده است.
بارش شدید باران در بالادست سدهای خوزستان باعث افزایش قابل توجه آورد سدها در دو هفته گذشته شد که در آن دبی خروجی سدها نیز برای کنترل سیلاب و مدیریت سدها افزایش یافت. 
در روزهای گذشته دبی خروجی سد کرخه تا 2 هزار و400مترمکعب و دبی خروجی سد دز تا سه هزار مترمکعب بر ثانیه نیز رسید که این موضوع باعث سیلاب در پایین دست و آبگرفتگی زمین های کشاورزی و روستاهای حاشیه رودخانه های دز و کرخه شد وعلاوه بر 182روستا دستور تخلیه 6شهر در معرض سیلاب نیز صادر شده است.

منبع: ایرنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11042