دوشنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۶
Share/Save/Bookmark
 

یکهزار و 43 دکل برق خوزستان در معرض خطر سیل قرار دارند

صدای فردا - مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان گفت: یکهزار و 43 دکل برق این شرکت در معرض سیلاب قرار گرفته که از این تعداد 492 دکل به ترمیم نیاز دارند.
 
به گزارش صدای فردا محمود دشت بزرگ روز دوشنبه در نشست مدیریت بحران با موضوع خطر سیلاب برای تجهیزات برق بیان کرد: از 39 پست برق در معرض خطر در خوزستان، هفت پست را خطر جدی تهدید می کند و با سیل بند نگهداری شده اند.
وی افزود: 23 خط انتقال برق در خوزستان در سطوح ولتاژی مختلف به دلیل سیلاب در شرایط بحرانی قرار دارند و باید سریع به آنها رسیدگی شود.
وی بیان کرد: با افزایش آب خروجی از سدها و افزایش آورد رودخانه ها دکل ها و پست های بیشتری در معرض خطر سیل قرار می گیرد و نیازمند کار وسیع تری است؛ برای جلوگیری از ورود آب به پست ها سیل بند احداث و در حال تقویت آنها هستیم.
دشت بزرگ با تاکید بر اینکه ماشین آلات لازم برای مقابله با سیل را در اختیار نداریم، افزود: حجم کار بسیار وسیع است و نیاز به ماشین آلات بیشتری است که در اختیار شرکت قرار بگیرد؛ پست ها و خطوط در معرض خطر سیلاب در سطح ولتاژی مختلف هستند و سطح خاموشی آنها در شبکه می تواند گسترده باشد.
به گفته معاون هماهنگی انتقال توانیر قرار است شرکت های برق منطقه ای اصفهان و فارس، ماشین آلات لازم را به خوزستان ارسال کنند؛ همچنین با هماهنگی شرکت توانیر تعدادی قایق برای دسترسی به دکل ها و پست ها و یک دستگاه بالگرد برای رصد لحظه ای شبکه در اختیار برق منطقه ای خوزستان قرار می گیرد.

منبع: ایرنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11057