سه شنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۸
Share/Save/Bookmark
 

سیل به 79 مدرسه عشایری خوزستان آسیب رساند

صدای فردا - رییس آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: سیلاب به 79 مدرسه عشایری استان خسارت 50 تا 100 درصدی وارد کرده است.
 
حمید قنبری در گفت‌وگو با صدای فردا - منطقه خوزستان، اظهار کرد: با توجه به استقرار مدارس عشایری در کوهستان‌ها، سیلاب و بارندگی‌های اخیر در استان باعث تخریب و آسیب رساندن به 79 مدرسه با خسارت‌های 50 تا 100 درصدی شده است. از این 79 مدرسه، 34 مدرسه چادری، 2 مدرسه کانکسی و 43 مدرسه ساختمانی هستند. 

وی افزود: مدرسه‌های آسیب‌دیده در مناطق مختلف استان مانند لالی، مسجدسلیمان، اندیکا، دزفول، ایذه و الوار گرمسیری واقع شده‌اند. تنها سر پناه دانش‌آموزان عشایری این مدارس هستند و با توجه به آسیب‌های وارد شده، دانش‌آموزان مکانی برای ادامه تحصیل نخواهند داشت، لذا امیدواریم در حد امکان این خسارت‌ها جبران شوند.

رییس آموزش و پرورش عشایر خوزستان عنوان کرد: تعدادی از این مدارس استیجاری بودند و با توجه به اینکه این نوع مدارس از استانداردهای لازم برخوردار نیستند، تخریب شده‌اند و قابل استفاده مجدد نیستند. 

وی در ادامه گفت: این 79 مدرسه آسیب‌دیده و تخریب‌شده دارای 125 کلاس درس بودند که حدود هزار و 300 دانش‌آموز را در خود جای می‌دادند. برای حل بخش کوچکی از مشکلات، کارمندان آموزش و پرورش عشایری خوزستان حقوق یک روز خود را به خرید چادر برای دانش آموزان عشایری اختصاص دادند. 

قنبری بیان کرد: برای اینکه دانش‌آموزان عشایری بتوانند درس خود را ادامه دهند، نیاز به چادر دارند، بنابراین از خیرین مدرسه‌ساز تقاضا داریم همت کنند و بخشی از مشکلات بوجود آمده را برطرف کنند.

منبع: ایسنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11060