جمعه ۲۳ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۰
Share/Save/Bookmark
 

​مراقب سیل شایعات در فضای مجازی باشیم

صدای فردا - رئیس پلیس استان خوزستان می گوید، شایعه در شرایط بحران در شبکه‌های اجتماعی میتواند بهترین روش برای جذب کاربران بیشتر باشد.
 
💠سرهنگ حسنوند در این خصوص اظهار داشت : متاسفانه اخیرا افرادی با ایجاد پیام های کذب و انتشار آن با عبارات هیجان‌زا، احساسات مردمی را نشانه می‌گیرند و سبب می‌شوند دروغ  و ترس در جامعه رسوخ پیدا کند و تبدیل به یک ترس عمومی شود. 

💠وی با اشاره به اینکه در اینخصوص مخاطبان میبایست همواره هوشیار افزود: کاربران با انتشار و کپی‌کردن هر پیام کذب یا واقعی در فضای مجازی، می‌بایست پاسخگوی تبعات و عواقب آن باشند. 

💠این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از گسترش مطالب کذب باید افراد همواره به صحت و سقم اخبار دریافتی توجه کنند و اخبار را از منابع رسمی دنبال کنند  و تا زمانی که اطمینان حاصل نکرده‌اند، آن خبر را باور نکرده و اقدام به گسترش آن ننمایند.

💠وی بیان نمود: برابر ماده ۱۸ قانون جرائم رایانه‌ای هرکس به قصد تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی اخبار خلاف واقع را منتشر نماید مجرم محسوب شده و افزون بر اعاده حیثیت به حبس از ۹۱ روز تا دو سال زندان یا جزای نقدی از پنج میلیون (5000.000) ریال تا چهل میلیون (۴۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال محکوم خواهد شد.

💠سرهنگ حسنوند در پایان گفت: از کاربران درخواست میشود در صورت مشاهده هر گونه شایعه در فضای مجازی از طریق ارتباطات مردمی سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir یا آدرس ایمیل khoozestan_fata@police.ir  یا شماره تماس 21827307-061 اطلاع رسانی نمایند
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11105