شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۷
Share/Save/Bookmark
 

اعلام نگرانی مرکز بهداشت خوزستان در خصوص بالازدگی‌های فاضلاب در اهواز

صدای فردا - رئیس مرکز بهداشت خوزستان با اعلام نگرانی در خصوص بالازدگی‌های اخیر فاضلاب در اهواز خواستار انجام اقدامات سریع و موثر برای رفع این مشکلات شد.
 
دکتر سید مهدی حسینی‌زاده در گفت‌وگو با صدای فردا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: با توجه به اینکه در فصل شیوع بیماری‌های اسهالی و پیک بهاره بيماری‌های روده‌ای قرار داریم، وجود فاضلاب در خیابان‌ها نگرانی‌ها را در خصوص شیوع و امکان ابتلا مردم به بیماری‌های روده‌ای از جمله اسهال افزایش داده است.
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی اهواز تاکید کرد: شرکت آب و فاضلاب و شهرداری اهواز باید بدون فوت وقت اقدامات لازم را برای رفع این مشکل انجام دهد.
 
وی افزود: علیرغم تذکرات متعدد مراکز بهداشت در خصوص گرفتگی‌ در سیستم جمع‌آوری فاضلاب، بی‌توجهی و عدم رسیدگی به موقع از جانب متولیان امر، شرايط محيطی كلانشهر اهواز را به بحران  تبديل کرده است.
 
حسینی‌زاده ادامه داد: بی‌شک مراکز بهداشت اهواز پیگیری‌های قانونی خود را به استناد ماده 688 قانون مجازات اسلامی در خصوص اقداماتی که موجب تهدید علیه سلامت عمومی می‌شود، انجام خواهند داد.
 
رئیس مرکز بهداشت خوزستان گفت: در این شرایط مردم از ترددهای غیرضروری در سطح شهر و به ویژه معابری که فاضلاب تجمع پیدا کرده خودداری کنند و مواظب حضور کودکان خود در معابری که فاضلاب در آنها بالا زده باشند.

منبع: ایسنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11113