شنبه ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۵
Share/Save/Bookmark
 

163هزار و 155 سیل زده در خوزستان امدادرسانی شدند

صدای فردا - مدیر عامل جمعیت هلال احمر خوزستان گفت : از زمان جاری شدن سیلاب در خوزستان ( چهارم فروردین ماه تا کنون) به 163 هزار و 155 سیل زده در استان امدادرسانی شده است.
 
علی خدادادی شنبه در گفت و گو با صدای فردا با اشاره به اینکه 195 تیم امداد و نجات هلال احمر برای امداد رسانی به مناطق سیل زده فعال هستند بیان کرد: در این مدت پنج هزار و 580 نفر از مناطق سیل زده به مناطق امن منتقل شدند.
وی با اشاره به اینکه 67 اردوگاه برای اسکان سیل زدگان در استان برپا شده است گفت: 117 هزار و 638 نفر سیل زده در استان در اردوگاه های اسکان مستقر شده اند.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: اردوگاه های اسکان اضطراری در مناطق باوی،شوشتر، اهواز، الهایی، شوش، دشت آزادگان، هویزه، شادگان، کارون، بستان، حمیدیه، هفتکل، دزفول و رامهرمز برپا هستند.
خدادادی گفت: مردم مناطق سیل زده به اقلامی همچون آب آشامیدنی، شیرخشک، پوشاک، کنسرو، پتو، مواد بهداشتی و شوینده و کیسه زباله نیاز دارند.
وی افزود: در حال حاضر هلال احمر برای امدادرسانی از 24 دستگاه آمبولانس، 72 خودروی پشتیبانی ، 15 خودروی سواری، 11 دستگاه کامیون، 7 تریلی، 6 دستگاه مینی بوس، هفت فروند بالگرد و 22 فروند قایق استفاده می کند.
سیلاب کرخه و دز تا کنون مناطق روستایی و شهری در شوش، اهواز، شوشتر، شادگان، کارون، دشت آزادگان، حمیدیه، باوی و هویزه را به زیر آب برده است. به دنبال سرریز کانال چمران در حمیدیه و کانال سلمان همچنین سرریز زهکش نیشکر دهخدا، محله عین 2 با سیلاب مواجه شد که بعد از آن استاندار خوزستان در روز چهارشنبه دستور تخلیه محله های عین2، گلدشت، کوی سیاحی، کوی سلیم آباد و کوی سادات را صادر کرد.
در پی این سیلاب، دستور تخلیه هفت شهر و بیش از 250 روستای خوزستان صادر شده و تاکنون 105 روستا را سیلاب گرفته است. به گفته وزیر کشور 400 هزار نفر در خوزستان در معرض سیلاب هستند.

منبع: ایرنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11118