يکشنبه ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸
Share/Save/Bookmark
 

لکه‌ نفتی در مناطق سیلابی جزئی بود/خطری آب‌های جاری استان را تهدید نمی‌کند

صدای فردا - مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بیان اینکه هیچ خطری در خصوص نشت نفت آب‌های جاری خوزستان را تهدید نمی کند، گفت: روز گذشته اندک لکه‌های جزیی در اطراف تاسیسات نفتی اهواز 3 و تملبه خانه شهید چمران بر روی آب مشاهده شد اما این لکه‌ها پراکنده بودند و به سرعت پاکسازی شدند.
 
سعید کوتی در گفت‌وگو با صدای فردا – منطقه خوزستان، اظهار کرد: امروز بازدیدهایی از اراضی سیلابی اطراف تاسیسات نفتی اهواز 3 و تلمبه خانه شهید چمران انجام گرفت تا شرایط لکه‌های نفتی در این منطقه بررسی شود.
 
وی افزود: در این بازدیدها حتی یک پهپاد را برای تصویربرداری هوایی از منطقه ارسال کردیم اما هیچ لکه نفتی در منطقه مشاهده نشد و منطقه پاک است.
 
مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب تصریح کرد: روز گذشته اندک لکه‌های جزیی در اطراف تاسیسات نفتی اهواز 3 و تملبه خانه شهید چمران به دلیل وسعت و وجود تاسیسات فراوان بر روی آب مشاهده شد اما این لکه‌ها پراکنده بوده و به سرعت پاکسازی شدند.
 
کوتی ادامه داد: این لکه‌ها، جزیی و پراکنده بوده و به صورت مستمر نبودند و منشا جاری نداشتند و جای هیچ نگرانی در این زمینه وجود دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: اکنون در اطراف تاسیسات آب کاملا صاف است و حتی ماهی نیز در آن وجود دارد. هیچ خطری از سوی تاسیسات نفتی و نشت نفت آب‌های جاری را تهدید نمی‌کند و هیچ مشکلی در این زمینه نیست.

منبع: ایسنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11139