سه شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۳۹
Share/Save/Bookmark
 

فرمانده مرزبانی ناجا:دغدغه ای در مرزها نداریم

صدای فردا - فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران گفت:دغدغه ای در درون مرزهای مشترک دریایی و زمینی با کشورهای همسایه، با وجود تهدیدهای پیرامونی مرزها ، نداریم.
 
به گزارش صدای فردا سرتیپ قاسم رضایی روز سه شنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی خوزستان در سرسرای آیت ا... خامنه ای مجتمع فرهنگی فجر اهواز افزود:روحیه الهی و ولایی مرزبانان در حفاظت و صیانت از مرزها ، سبب شده نگرانی از امنیت مرزها نداشته باشیم ولی با این حال همواره آماده برخورد با عوامل احتمالی ناامنی ها در مرزها هستیم.
وی با بیان اینکه تهدیدهای پیرامونی مرزها فراوان و زیاد است ولی امنیت درونی مرزها بسیار بالا است گفت: هیچ کشوری همانند جمهوری اسلامی ایران نیست که اینگونه تهدیدهای پیرامونی مرزها داشته باشد ولی در عین حال امن ترین کشور جهان باشد.
رضایی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با هشت هزار و 755کیلومتر مرز زمینی و 2 هزار و 700 کیلومتر مرز دریایی با 15کشور همسایه است افزود: جمهوری اسلامی ایران به لحاظ تعداد همسایگان پس از روسیه و چین سومین کشور جهان است ولی در مقایسه با وسعت کشور و تعداد همسایگان رتبه نخست جهان را دارد.
وی به وظیفه سنگین و حساس مرزبانی و حجم بالای تعاملات با کشورهای همسایه اشاره کرد و بیان کرد:بسیاری از کشورهای جهان از امنیت مرزی و ارتباط صمیمانه و قلبی رهبری معظم انقلاب اسلامی با مردم و نیروهای مسلح غبطه می خوردند و این از مولفه های مهم اقتدار و شکست ناپذیری ملت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

** ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج فارس اهمیتی ندارد
فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به تحرکات اخیر آمریکا در منطقه گفت: ورود ناو هواپیمابر آمریکایی به خلیج فارس نه تنها تاثیر منفی در روحیه ما ندارد بلکه برعکس سبب تقویت روحیه ماموران هوشیار مرزبانی شده است.
رضایی با بیان اینکه این تحرک نظامی آمریکایی ها هیچ اهمیتی برای ما ندارد افزود:برخی ورود این ناوهواپیمابر آمریکایی به آبهای منطقه را به استهزا گرفته اند. 

** تکلیف مداری در مرزبانی جاری است
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: تکلیف مداری و تقدس صیانت از مرزها در مرزبانی جاری است و این نقطه قوت و استحکام مرزبانی جمهوری اسلامی ایران است.
وی با استناد به روایتی از پیامبر اسلام که 'مرزبان پس از مرگ نیز پرونده اش باز است و برای آن حسنه ثبت می شود' افزود: همه مرزبانان در حال جهاد و انجام تکلیف الهی هستند و این دستمایه معنوی بزرگی برای ماموران مرزبانی است.
رضایی گفت: ماموران مرزبانی هنگام عزیمت به محل ماموریت خود ، توسط خانواده ها از زیر قرآن عبور می کنند و این معنویت در عموم ماموران مرزبانی و در همه سطوح وجود دارد.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اهمیت و حساسیت مرزها در نظام بین الملل اشاره کرد و افزود: هرگونه تنش ، ناامنی و درگیری مرزی تبدیل به مساله بین المللی می شود و این نشان از حساسیت فوق العاده مرزها در روابط کشورها دارد. 
به گزارش ایرنا در این آیین که فرماندهان ارشد نظامی ، انتظامی ، امنیتی و سیاسی خوزستان حضور داشتند سردار لطفعلی پاکباز به عنوان فرمانده مرزبانی و دریابانی خوزستان معرفی و از خدمات 40 ساله سردار عبدا... نظرپور فرمانده پیشین مرزبانی خوزستان که به افتخار بازنشستگی نایل شد و با لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.
سردار پاکباز پیش از این فرمانده مرزبانی استان های ایلام و کرمانشاه را برعهده داشته است.
استان خوزستان 650کیلومتر مرز مشترک زمینی ، دریایی ، رودخانه ای و آبراهی دارد. 

منبع: ایسنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11588