چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۲۲
Share/Save/Bookmark
 

آزادراه اندیمشک- پل زال پرترددترین محور خوزستان اعلام شد

صدای فردا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان گفت: آزادراه اندیمشک - پل زال پرترددترین جاده در ۲۴ ساعت گذشته در خوزستان بود.
به گزارش صدای فردا به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان، غلامعباس بهرامی نیا افزود: این آزادراه با ثبت تردد خروج ۱۱ هزار و ۳۰۲ خودرو و ثبت ورود ۷ هزار و ۵۶۶ خودرو، پرترددترین جاده در خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته بود.
وی دیگر جاده‌های پر تردد خوزستان را بهبهان - گچساران، جاده قدیم اندیمشک-پل زال، اندیمشک- دهلران، دهدز-لردگان، هندیجان- دیلم، بهبهان –دیلم، و مسجدسلیمان-شهرکرد برشمرد و با اعلام روان بودن ترافیک در جاده‌های استان، گفت: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۴ سامانه تردد شمار، ورود ۲۹ هزار و ۶۸۹ خودرو به خوزستان و خروج ۳۷ هزار و ۴۳۵ خودرو از هشت مسیر ارتباطی استان را به ثبت رسانده‌اند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خوزستان در خصوص تردد خودروها در جاده‌های درون استانی بیان کرد: جاده‌های اهواز -شوش، ماهشهر- بندرامام خمینی (ره) و بندر امام خمینی (ره) - ماهشهر بیشترین تردد درون استانی را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
بر اساس این گزارش، ۶.۱ درصد از راه‌های برون شهری ۶.۷ از راه‌های شریانی و ترانزیتی و هفت درصد از راه‌های روستایی کل کشور در استان خوزستان قراردارد.
خوزستان ششمین استان کشور در طول راه‌های برون شهری (بدون راه‌های روستایی) و هفتمین استان کشور در میزان طول راه‌های شریانی و ترانزیتی کشور است.
خوزستان ۱۸ هزار کیلومتر جاده، ۵۶ جاده ارتباطی اصلی و فرعی و کمتر از یک هزار کیلومتر بزرگراه و آزادراه دارد.

منبع: ایرنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 11946