دوشنبه ۱۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۴
Share/Save/Bookmark
 

زمین لرزه به یک هزار خانه در مسجدسلیمان آسیب زد

صدای فردا _ مدیرعامل هلال احمر جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: بر اساس بازدیدها و گزارش امداد رسانی‌ها از زمان وقوع زمین لرزه صبح دوشنبه در مسجدسلیمان تاکنون، به یک هزار واحد مسکونی آسیب وارد شده است.
 
علی خدادادی امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران در فرمانداری مسجدسلیمان با بیان اینکه ۹ تیم عملیاتی به منطقه اعزام شدند، توضیح داد: ضریب خطر پذیری با توجه به خسارت وارده به منازل آسیب دیده بالا است لذا از مردم درخواست می‌شود در مکان‌های روباز استقرار داشته باشند.
وی افزود: با توجه به نوع کانون‌های زمین لرزه می‌توان گفت این کانون‌ها قابلیت زمین لرزه‌های ۶.۸ ریشتر و بیشتر را نیز دارند.
رئیس جمعیت هلال احمر خوزستان با اشاره به ادامه زمین لرزه‌ها گفت: امیدواریم زمین لرزه‌ها سیر صعودی پیدا نکنند در هر صورت آمادگی کامل از سوی هلال احمر وجود دارد.
زمین لرزه‌ای به قدرت ۵.۷ درجه در امواج درونی زمین (ریشتر) صبح دوشنبه شهرستان مسجد سلیمان خوزستان را لرزاند که در پی آن پس لرزه‌هایی در بسیاری از مناطق استان احساس شد.
پس از زلزله اولیه تاکنون ۱۲ پس لرزه در این شهرستان رخ داده است.
کانون این زمین لرزه شهر گلگیر مسجد سلیمان بوده است که در این حادثه تاکنون ۱۰۴ نفر مصدوم شده اند و یک نفر به دلیل ترس دچار عارضه قلبی شد و جان خود را از دست داد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 12435