سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۲
Share/Save/Bookmark
 

مراسم بزرگداشت ناصر تقوایی در اهواز برگزار می‌شود

صدای فردا - انجمن سینمای جوان خوزستان، مراسم بزرگداشتی برای ناصر تقوایی کارگردان مطرح و خوزستانی سینمای کشور برگزار می‌کند.
 
به گزارش صدای فردا، به مناسب هفتادوهشت سالگی ناصر تقوایی کارگردان سینما، انجمن سینمای جوان خوزستان برای این هنرمند خوزستانی مراسم بزرگداشت برگزار می‌کند.
این مراسم امروز ساعت ۱۹ در محل انجمن سینمای جوان خوزستان در موزه هنرهای معاصر اهواز و با حضور هنرمندان و پیشکسوتان هنر استان برگزار می‌شود.
قرار است یکی از فیلم‌های سینمایی ناصر تقوایی در این مراسم به نمایش گذاشته شود و همچنین شرکت‌کنندگان پس از امضای لوحی، آن را به ناصر تقوایی تقدیم کنند.
ناصر تقوایی سومین ضلع مثلثی است که در سال ۱۳۴۷ موج نوی سینمای ایران را شکل دادند. مسعود کیمیایی با «قیصر»، داریوش مهرجویی با «گاو» و ناصر تقوایی با «آرامش در حضور دیگران» بنیان سینمای متفاوت ایران بنا نهادند و توانستند جریان سینمای ایران را به طور کل عوض کنند.
تقوایی در سال ۱۳۲۰ در روستای عرب نشین سعدونی در جنوب شرقی آبادان به دنیا آمد. پدر تقوایی کارمند اداره گمرک بود و این شانس را به ناصر تقوایی می‌داد که به نقاط مختلف ایران سفر کند. خود تقوایی می‌گوید این سفرهای متعدد یکی از بزرگ‌ترین شانس‌های زندگی‌اش بوده است چرا که به واسطه این سفرها می‌توانسته با فرهنگ، آداب و رسوم و خلقیات مردم مختلف ایران آشنا شود.
تقوایی علاقه عجیبی به زادگاهش دارد. عاشق آبادان و بندرلنگه است. هیچوقت نتوانسته در آبادان فیلم بسازد، اما با ساخت ناخدا خورشید در حوالی بندرلنگه دینش را به این شهر ادا کرده است.
خود تقوایی می‌گوید: «ایران را دوست دارم برای اینکه وطن من است. خوزستان را دوست دارم برای اینکه ولایت من است و عاشق آبادان هستم، چون سرزمین من است.»
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 12460