پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۲
Share/Save/Bookmark
 

گزارش مناطق زلزله زده مسجدسلیمان به رئیس جمهوری ارائه می شود

صدای فردا - معاون پارلمانی رئیس جمهوری با اشاره به ماموریت ویژه دکتر روحانی برای بررسی وضعیت زلزله زدگان مسجدسلیمان گفت: گزارش بازدید از مناطق زلزله زده این شهرستان به رئیس جمهوری و هیات دولت ارائه می شود.
 
حسینعلی امیری شامگاه پنجشنبه در فرودگاه اهواز در گفت وگو با صدای فردا، ماموریت اصلی خود در سفر به خوزستان را بازدید از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان عنوان کرد و افزود: در این سفر به نمایندگی از دکتر روحانی رئیس جمهوری و هیات دولت در مسجدسلیمان حضور می یابم تا ضمن بازدید از مناطق زلزله زده و بررسی شرایط این مناطق، جویای احوال و وضعیت مردم شریف مسجدسلیمان شوم.
وی با اشاره به زلزله ۵.۷ ریشتری اخیر در شهرستان مسجدسلیمان، اظهار داشت: خوشبختانه این زمین لرزه تلفات جانی نداشته اما تعدادی از هموطنان در این حادثه مصدوم شده و خسارت‌هایی به ساختمان‌ها و زیرساخت‌های شهرستان وارد شده است.
امیری با بیان اینکه گزارش و مشاهدات این سفر به رئیس جمهوری و دولت ارائه می‌شود، گفت: برای جبران خسارت و کمک به مردم آسیب دیده، آنچه امکانپذیر باشد در دولت تصمیم گیری و مصوب می‌شود.
وی همچنین گفت: بازدید از مناطق سیل زده بستگی به برنامه ریزی استانداری خوزستان دارد، اما ماموریت اصلی من در این سفر، مسجدسلیمان است.
امیری معاون پارلمانی رئیس جمهوری سفری ۲ روزه به خوزستان دارد. وی امروز پس از ورود به اهواز به دیدار آیت الله شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان می‌رود.
بازدید از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان برنامه روز جمعه معاون رئیس جمهوری به خوزستان خواهد بود.
زمین لرزه‌ای با قدرت ۵.۷ ریشتر روز دوشنبه ۱۷ تیر شهرستان مسجدسلیمان را لرزاند، کانون این زمین لرزه در بخش «گلگیر» این شهرستان بود.
امروز مازیار حسینی معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از مناطق زلزله زده مسجدسلیمان دیدن کرد. همچنین با حضور مخبر دزفولی رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) توزیع ۲ هزار بسته کالای اساسی بین مردم زلزله زده شهرستان مسجد سلیمان از امروز آغاز شد.

منبع: ایرنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 12586