دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۴
Share/Save/Bookmark
 

از سرگیری اجرای طرح آبرسانی به 20 هزار نفر جمعیت روستایی آبادان

صدای فردا - سرپرست شرکت آبفا روستایی خوزستان گفت: پروژه آبرسانی به 20 هزار نفر جمعیت روستایی شهرستان آبادان از سر گرفته شد.
 
عادل حرباوی در گفت‌وگو با صدای فردا – منطقه خوزستان، با اشاره به از سرگیری پروژه آبرسانی به 20 هزار نفر از روستاییان شهرستان آبادان اظهار کرد: این پروژه در سال 1394 کلنگ‌زنی شد اما علی رغم 20 درصد پیشرفت فیزیکی به دلیل به وجود آمدن مشکلات مالی متوقف شد و خوشبختانه با اقدامات انجام گرفته مجددا از سرگرفته شد.
 
وی با اشاره به تامین اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این پروژه آبرسانی افزود: اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی، اعتبارات استانی و منطقه آزاد اروند برای تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه که شامل احداث ایستگاه تقویت فشار منیوحی است، تامین شده تا بتوانیم روند ساخت آن را ادامه دهیم.
 
سرپرست شرکت آبفا روستایی خوزستان تصریح کرد: در این پروژه مخازن ذخیره آب، ایستگاه پمپاژ، الکترومکانیکال و محوطه سازی اجرا شده است و با تخصیص اعتبار مورد نیاز به میزان 80 میلیارد ریال همه تلاش بر آن است تا ظرف مدت 6 ماه آینده و همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری برسد.
 
حرباوی با اشاره به اینکه در این پروژه 47 روستا با جمعیتی بالغ بر 20 هزار نفر از نعمت آب شرب بهداشتی و با فشار مناسب بهره‌مند می‌شوند، گفت: این 47 روستا در سطح دهستان‌های منیوحی، نوآباد و نصار هستند که گاها با افت فشار مواجه می‌شوند. این پروژه در راستای رفع مشکل افت فشار ساکنان این روستاها است.
 
سرپرست آبفا روستایی خوزستان اظهار کرد: محل اصلی آبگیری این ایستگاه تقویت فشار، تاسیسات آبرسانی روستایی شهید کشتکار است. در این پروژه مخزن ذخیره آب شرب 4 هزار متر مکعبی و ایستگاه پمپاژ با ظرفیت تولید روزانه 9 هزار و 500 متر مکعب احداث خواهد شد.


منبع: ایسنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 12850