يکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۳
Share/Save/Bookmark
 
استاندار خوزستان؛

صدای فردا- برکات سیل از بحران آن کمتر نبود

استاندار خوزستان با اعلام اینکه سیل فروردین خوزستان دستاوردهای خوبی را به ارمغان آورد، افزود: از جمله این دستاوردها ورود به سال آبی جدید بایک‌میلیارد متر مکعب بود که باعث شد از خشکسالی ۱۵ ساله خارج شویم.
 
به گزارش صدای فردا- غلامرضا شریعتی درجلسه کارگروه مدیریت بحران خوزستان با اشاره به تلاش سازمانها برای مهار سیلاب عنوان کرد: بی شک با اهتمام سازمان ها توانستیم بر این بحران به لطف الهی فائق آییم.
وی با اعلام اینکه سیل فروردین خوزستان دستاوردهای خوبی را به ارمغان آورد، افزود: از  جمله این دستاوردها ورود به سال آبی جدید بایک‌میلیارد متر مکعب بود که باعث شد از خشکسالی ۱۵ ساله خارج شویم.
شریعتی خاطرنشان کرد: پس از بارش های بی سابقه، حجم مخازن پشت سدها و  تالاب ها شرایط مناسبی پیدا کردند. اگرچه وضعیت تالاب شادگان مناسب تر بود و زمین های بایر در آن به حداقل رسید اما باید گفت که پس این بارش ها، بیش از ۶۰ درصد افزایش ذخایر آبی داشتیم.
استاندار خوزستان با بیان اینکه منکر مشکلاتی که برای کشت، خانه ها و زیرساخت ها به وجود آمد، نیستیم، یادآور شد: اما بعد از آن به ۲۵ هزار هکتار مجوز کشت داده شد و بیش از خسارت وارد شده توسط سیل، برداشت محصول داشتیم که این آمار جدا از کشت پاییز است.
وی با بیان اینکه دولت تا دقایق آخر کنار مردم ایستاد، بیان کرد: اکنون نیز ساخت و بازسازی منازل در حال انجام است. تلاش شد تا شرایط به روال اولیه و حتی بهتر از آن بازگردد، مانند برخی مدارس که وضعیت مناسبتری نسبت به یک سال قبل دارند و به گفته دانش آموزان، سیل برای مدرسه ما بحران نه بلکه یک نعمت بود.
استاندار خوزستان به پیش بینی اخیر هواشناسی اشاره کرد و یادآور شد: سال آبی ۹۷ بعد از ۱۵ سال خشکسالی برکاتی برای استان داشت، اکنون نیز باید آماده سال آبی جدید شویم. به گفته هواشناسی پاییز نرمالی داریم و قطعا شروع خوبی است. هرچند سال گذشته نیز پاییز نرمالی داشتیم اما ۵۲ درصد آورد آبی ما از اسفند به بعد بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13543