سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۲:۲۲
Share/Save/Bookmark
 
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان؛

اجرای آموزشهای فنی و حرفه ای برای بیش از 24 هزار نفر در استان

سواعدی گفت: درشش ماهه اول سال جاری برای بیش از24هزار نفر در بخش دولتی آموزش های فنی و حرفه ای اجرا شد.
 
به گزارش صدای فردا- عبدالنبی سواعدی مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان در گفت‌وگو با خبرنگار صدای فردا اظهار کرد: در ۶ ماهه اول امسال، در ۳۸ مرکز سطح استان ۲۴ هزار و ۵۰۵ نفر از جوانان فاقد مهارت جویای کار استان معادل ۳ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۶۵۰ نفر ساعت آموزش مهارتی در حرفه مختلف بصورت رایگان فرا گرفتند.
وی افزود: از این میزان آموزش مهارتی در بخش دولتی تعداد ۱۲ هزار و ۵۰۲ نفر، معادل یک میلیون و ۸۸۲ هزار و ۲۸۵ نفر ساعت مربوط به مراکزثابت با بیش از ۳۰۰ کارگاه است.
سواعدی اظهار داشت: یک هزار و ۲۷۲ نفر در بخش صنایع، صنوف و مهارت آموزی در محیط واقعی معادل ۱۵۹ هزار و ۲۴۸ نفرساعت نیز مهارت افزایی شد.
وی عنوان کرد: دیگر آموزش‌های ارایه شده بخش دولتی شامل؛ مراکز سیار شهری، زندان، پادگان، مناطق روستایی، جوار کارخانجات، عشایر، جوار دانشگاه و مهارت‌های پیشرفته و سایر تفاهمنامه‌های منعقده هستند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان بیان داشت: این آموزش‌ها در بخش آموزش در مراکز ثابت که عموما آموزش‌های پایه‌ای و تخصصی را شامل می‌شود ارایه داده می‌شود.
 سواعدی ادامه داد: آموزش‌های مهارتی توسط کادر مجرب آموزشی و با تجهیزات نوین و در قالب استاندارد‌های بین المللی اجرا تا بسترلازم را برای رسیدن به اهداف سازمان و ایجاد زمینه اشتغال فراهم شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13547