سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۸
Share/Save/Bookmark
 
عضو شورای شهر اهواز؛

ضرورت تقویت روحیه جهادی برای رفع محرومیت های شهر اهواز

موسوی زاده گفت: انتظار است تمام مدیران مناطق شهرداری کارجهادی را برای رفع محرومیت از سطح شهر انجام دهند.
 
به گزارش صدای فردا- سید محسن موسوی زاده عضو شورای شهر اهواز در جلسه شورا که پیش از ظهر امروز ۱۶ مهر 98 برگزار شد، به عملکرد معاونین فرهنگی مناطق اهواز و لزوم حضور آنان در کنار مواکب اربعین اشاره و اظهار کرد:  از شهردار و معاونت فرهنگی مصرانه می خواهیم که کنار مواکب اربعین باشند. فقدان حضور معاونت های فرهنگی مناطق نیز در کنار این مواکب حس می شود. 
وی افزود: رسالت امام حسین باید تببین شود و این مسائل از نقص شهرداریست.برخی مواکب بر آیلندها دایر می شود و در فضای سبز آتش روشن می کنند، لیوان های یکبار مصرف اطراف مواکب نیز زحمت فراوانی به پاکبان ها می دهد لذا حضور معاونت های فرهنگی لازم است.
عضو شورای شهر اهواز با تاکید بر تکمیل پروژه های نیمه تمام، بیان کرد:پروژه های تعطیل شده در اهواز شام جاده ساحلی که از کوی ملت تا شیبان و‌پارک ربیع هستند، همچنین زیر گذر پردیس سپنتا، پل دغاغله، زردشت، پل ولایت و مسیر ارتباطی آن به کمربندی فرودگاه، روزگذر امام شرقی کاملا تعطیل شده، بهتر است با توجه به رویکرد فرهنگی شهردا این پروژه ها هرچه سریعتر تکمیل وتحویل داده شوند.
 موسوی زاده درباره وضعیت برخی مجموعه های ورزشی شهر اهواز، خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشی غدیر کوی علوی به علت قطعی برق تعطیل است وتعطیلی دومجموعه گلستان و ساحلی بانوان هم نقص شهرداری را می رساند. پارک حجاب هم مشکلش تا کنون لاینحل مانده است.
عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه موضوع درد آور نخاله ها گوشه گوشه شهر را در خود بلعیده، عنوان کرد: اکنون علاوه بر مناطق حاشیه، حتی در مرکز شهر هم نخاله ها حکم فرمایی می کنند و کنترلی در این باره صورت نگرفته است.
وی ادامه داد: فضای سبز و طبیعت شهری بر اثر عدم مراقبت از بین رفته اند ضمن اینکه فضای سبز در بسیاری از مناطق نداریم و این کمبود فضای سبز ما است.
موسوی زاده با اشاره به معضلات شهر اهواز، بیان کرد:سطل های زباله فلزی مچاله شده اند و در شأن شهر نیست،درب منهول ها ناپدید شده اند و کسی تاکنون اقدامی نکرده است،ساماندهی وانت بارها لازم است اما حذف آن ها درست نیست زیرا مشکل اشتغال کاهش یافته است.
عضو شورای شهر اهواز با بیان اینکه فروش احشام زنده نیز مناسب و زیبنده شنر نیست، تصریح کرد:  بهداشت و سایر ارگان ها باید برای فروشنده ها مکانی را در نظر بگیرد.
وی همچنین به ضعف معاونت حمل و نقل شهر اهواز اشاره کرد و گفت: نبود خط کشی و علائم هشدارها از ضعف های معاونت حمل و نقل است.
موسوی زاده درباره جمع آوری و ساماندهی سگهای بلاصاحب بیان کرد: بحث جمع آوری سگ های ولگرد درست نیست و با این روش سازمان پسماند تا ده سال دیگر هم به نتیجه ای نمی رسیم و باید روش دیگری را در پیش بگیرند.
عضو شورای شهر اهواز خاطرنشان کرد: بازار جمعه محل مناسبی ندارد و از صبح تا غروب مسیر آن دچار ترافیک سنگین می شود. 
وی گفت: قلیان با ورود نیروی انتظامی باید حذف شوند تا مردم تفریح مناسبی را به همراه خانواده داشته باشند.
موسوی زاده با انتقاد از آسفالت نامناسب شهر اهواز، یادآور شد: در آینده نزدیک شاهد بارندگی خواهیم بود اما شاهد آسفالت نامناسب و ریختن اسفالت بر خاک هستیم.
عضو شورای شهر اهواز اظهار کرد:پس از مدتی کش و قوس های تعیین محدود اهواز کارون، اکنون نوبت رسیدگی به وضعیت مشعلی و کمک کردن به اهالی منطقه یک اهواز است. 
موسوی زاده با اظهار پیشنهاداتی برای رفع مواضع شهر اهواز اشاره و تاکید کرد: دروازه قرآن که خواست تمام اعضا شوراست از سمت حمیدیه و عین دو ایجاد شود، کیانشهر آسیب جدی در تاسیسات دید که نیازمند توجه بسیاری است. جوی های سطحی در این مناطق آبگیر باید توسط شهرداری احداث شوند.
وی در ادامه گفت: لزوم بازسازی و تعمیر اتوبوس های پارک شده در سازمان اتوبوس رانی، جهت  رفع مشکل قدیمی حمل و نقل اهواز از شهردار و مسئول مربوطه انتظار می رود.
عضو شورای شهر اهواز در پایان خطاب به مسئولین اجرایی شهر اهواز، یادآور شد: که مسئولیت دریافت می کنید، گناه نابخشودنی کار نکردن از جان و دل برای اهواز بعد از تقبل این پست است. انتظار داریم تمام مدیران مناطق شهرداری کارجهادی را برای رفع محرومیت از سطح شهر انجام دهند
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13548