چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۰
Share/Save/Bookmark
 
طاهره عیدی زاه در گفتگو با صدای فردا؛

بجای ایجاد حصارهای بلند ممنوعیت، بذر فرهنگ بکاریم

عیدی زاده گفت: همیشه موضوع محدودیت زنان در ورزشگاه مطرح است. چرا که می پندارند مردان آنگونه که باید الزامات فرهنگی و اجتماعی را رعایت نمی کنند، اما این مهم با فرهنگسازی برای ایجاد فضای بهتر قابل حل است.
 
به گزارش صدای فردا- طاهره عیدی زاده فعال سیاسی و اجتماعی در گفتگو با خبرنگار صدای فردا درباره حضور زنان در ورزشگاه آزادی و تماشای بازی ایران و کامبوج با بکارگیری طرح کنترل زنان در این خصوص، اظهار کرد: ابتدا باید در سیاست گذاری کلان اجتماعی، جامعه را بعنوان خانواده بپنداریم و با این دیدگاه خدمات مورد نظر را ارائه دهیم.
 وی با بیان اینکه حائل ایجاد کردن میان زنان و مردان در بخش های مختلف به یک عادت تبدیل شده است، افزود: معتقدم این گونه ممنوعیت ها و محدودیتها هیچگاه آنگونه که باید به نتیجه مطلوب ختم نشد و بهتر است  تجدید نظری در این قبیل سیاستگذاری ها ایجاد شود.
این فعال اجتماعی بیان داشت:روشهای حصار کشی میان زنان و مردان یادآور اقدامات مشابه دیگری در گذشته است که با مطالبه گری به حق، از بین رفتند.
عیدی زاده خاطرنشان کرد: اگرچه به موجب فشارهای وارده از سوی فیفا در نهایت مجبور به اعلام رضایت برای حضور زنان به واسطه حصار در ورزشگاه شدند اما اشکالی در این خصوص وارد نیست. لذا از امروز می توان کار فرهنگی را برای آینده ای نزدیک شروع کرد، چرا که سیاست گذاری کلان جامعه تنها مختص به یک روز و یکسال نیست.
وی با تاکید بر ضرورت فرهنگسازی به منظور حضور زنان در ورزشگاه، تصریح کرد:  همیشه موضوع محدودیت زنان در ورزشگاه مطرح است. چرا که می پندارند مردان آنگونه که باید الزامات فرهنگی و اجتماعی را رعایت نمی کنند، اما این مهم با فرهنگسازی برای ایجاد فضای بهتر قابل حل است.  
   عیدی زاده اظهار کرد: در این خصوص از کشورهای همسایه که دچار جنگ هم می باشند عقب تریم و تنها کشوری هستیم که مانع حضور زنان در ورزشگاه شده ایم. امید است ورود امروز زنان به ورزشگاه فتح بابی باشد برای حضور همواره و همیگشی زنان در ورزشگاه.
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13551