شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۱۷
Share/Save/Bookmark
 

اخطاریه مدیریت بحران خوزستان در خصوص آغاز بارندگی

صدای فردا - اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان با اشاره به پیش‌بینی‌ بارندگی همراه با رعد و برق و تندباد، اخطاریه‌ای صادر کرد.
 
در اخطاریه امروز (۹ آذرماه) اداره‌کل مدیریت بحران خوزستان آمده است: "پیرو اطلاعیه روز جمعه (۸ آذرماه) این اداره‌کل و با توجه به اخطاریه شماره ۱۴ امروز اداره‌کل هواشناسی خوزستان، وقوع بارندگی همراه با رعد و برق و تندباد لحظه‌ای در استان، احتمال بارش برف در ارتفاعات، ریزش تگرگ در برخی نقاط و کاهش سه تا شش درجه‌ای دما در استان خوزستان پیش‌بینی‌ شده است.
همچنین بیشترین حجم بارش‌ها در مناطق شمال و شمال شرق استان از اواخر یکشنبه تا اواخر سه‌شنبه (۱۰ تا ۱۲ آذرماه) خواهد بود. مواج شدن خلیج فارس همراه با رگبار و رعد و برق، همچنین رعد و برقهای نسبتا شدید در مناطق جنوبی، غربی و شمال‌ از اواسط دوشنبه تا اواسط سه‌شنبه (۱۱ و ۱۲ آذرماه) پیش‌بینی‌ شده است."
به گزارش صدای فردا در ادامه این اخطاریه آمده است: "در این خصوص تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی ناشی از حوادث اتخاذ شود. همچنین نسبت به صدور هشدار، اتخاذ تمهیدات لازم واقدامات پیشگیرانه، آماده‌باش واحدهای تابعه سطح استان و شهرستان و حضور در محل فعالیت، اطلاع‌رسانی و ارائه توصیه‌های ایمنی به شهروندان به ویژه بیماران، روستاییان، عشایر، کشاورزان، دامداران، کودکان، مسافران، صیادان، رانندگان و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر سیل، صاعقه، تندباد، تگرگ، افت دما و سایر حوادث احتمالی و اتخاذ تدابیر لازم جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی، اقدام لازم انجام و گزارش اقدامات به این اداره‌کل ارسال شود."


منبع: ایسنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13902