دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۷
Share/Save/Bookmark
 

خطر زمین لرزه منازل روستایی باغملک را تهدید می کند

صدای فردا - فرماندار باغملک روز دوشنبه در نشست شورای اداری این شهرستان گفت: بخش عمده ای از منازل روستایی در برابر زمین لرزه ایمن نیستند و خطر در کمین ساختمان های قدیمی است.
 
به گزارش صدای فردا محمد نجاتی پور با اشاره به بلایای طبیعی اخیر کشور اظهار داشت: زمین لرزه های خطرناکی در سال جاری اتفاق افتاده و هر چه به جلوتر آمده ایم شدت این زلزلهها بیشتر شده است و همین مسئله اهمیت آمادگی دستگاه های امداد رسان را بیش از پیش نمایان می سازد  چرا که در مناطق روستایی باغملک بیشترین ضریب آسیب پذیری را برای منازل مسکونی شاهد هستیم  و باید در ساخت و سازهای جدید، ایمنی و استاندار لازم مد نظر قرار گیرد.
وی در ادامه با اشاره به آغاز نام نویسی متقاضیان حضور در رقابت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با گذشت بیش از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی هر ساله تقریبا یک دوره انتخابات را برگزار کرده ایم  که این یکی از نمادهای بارز حاکمیت مردم سالاری دینی است.
فرماندار باغملک با تاکید بر ضرورت حفاظت از آرای مردم در انتخابات پیش رو گفت: برای حفظ  امنیت  و سلامت آرای مردم در انتخابات از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد و با زبان رسا، بی طرفی خود را اعلام می داریم  چرا که هم وظایف قانونی است و هم اخلاق حکم می کند تا ضمن مراقبت از رای مردم، در جهت مشارکت حداکثری آنها تلاش کنیم.
نجاتی پور تاکید کرد: هیچ کس نباید از امکانات اداری له یا علیه کاندیدای خاصی اقدام کند و در این زمینه مراقبت های لازم از طرف دستگاه قضایی صورت می گیرد.

دولت سهمیه بنزین به مسافربرهای روستایی اختصاص می دهد
فرماندار باغملک در ادامه این نشست با اشاره به اجرای طرح سهمیه بندی بنزین افزود: در اجرای این طرح برای مسافربرهای شخصی که از در مسیرهای بین روستا و شهر رفت و آمد میکنند سهمیه تخصیص نیافت و فرمانداری باغملک با پایش اطلاعات و ساماندهی این دسته از خودروها و تاکسی سرویس های شهری، اطلاعات لازم را در اختیار مقامات استانی قرار داده است تا سهمیه لازم سوخت در اختیارشان قرار گیرد تا مردم به ویژه در روستاها کمترین تورم را با اجرایی شدن این طرح شاهد باشند.
نجاتی پور در پایان با اشاره تشکیل ستاد تنظیم بازار در شهرستان باغملک از دستگاه های نظارتی خواست تا از افزایش بی رویه قیمت ها جلوگیری کنند.
در این نشست محمد حسین سیادت به عنوان شهردار جدید شهر باغملک معرفی شد و از سیادت مجتبی شیری سرپرست شهرداری باغملک  تقدیر شد.منبع: ایرنا

     
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 13949