شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۲۴
Share/Save/Bookmark
 

تصفیه خانه های خوزستان با مشارکت هلند توسعه می یابدعملیات ساخت مرکز دیالیز دزفول آغاز شد

صدای فردا - مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول گفت: عملیات ساخت مرکز ۷۰ تختخوابی دیالیز دزفول با مشارکت یکی از خیران این شهرستان آغاز شده است.
 
محمدرضا اسماعیل چگنی روز شنبه در گفت و گو با صدای فردا افزود: مرکز جدید دیالیز شهرستان دزفول در ۲ طبقه با مساحت حدود یکهزار و ۷۰۰ مترمربع در بیمارستان بزرگ دزفول احداث می‌شود.
وی اظهارداشت: این مرکز دیالیز با مشارکت خانواده معتمد از خیران دزفول، دانشگاه علوم پزشکی و انجمن حمایت از بیماران سرطانی شهرستان دزفول با اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال احداث می‌شود.
مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول افزود: در حال حاضر بیماران دیالیزی روند درمان خود را در ساختمان مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) با ۳۰ تخت بستری انجام می‌دهند که با احداث مرکز جدید تعداد این تخت‌ها به ۷۰ تخت خواهد رسید. 
وی با اشاره به فعالیت مرکز دیالیز دزفول در سه نوبت بدلیل کمبود تخت، گفت: برخی بیماران دیالیزی در ساعات شب دیالیز می‌شدند و آنها که از نقاط دوردست شهرستان برای دیالیز می‌آمدند مجبور بودند در تاریکی شب به منزل بازگردند.
چگنی افزود: تعداد نوبت‌های دیالیز با احداث مرکز جدید به ۲ نوبت صبح و عصر کاهش می‌یابد که بخشی از مشکلات بیماران از این طریق رفع خواهد شد.
وی پیش‌بینی کرد عملیات ساخت مرکز دیالیز دزفول در مدت ۱۲ ماه تکمیل و در بهمن‌ماه سال آینده به بهره‌برداری برسد.
مدیرعامل مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول افزود: طبق اعلام وزارت بهداشت درصورت ساخت مرکز جدید دیالیز دزفول، ۳۰ دستگاه دیالیز به این مرکز داده می‌شود.
بخش دیالیز مرکز خیریه درمانی امام حسن مجتبی(ع) دزفول ۱۶ تیرماه ۱۳۹۵ با ظرفیت ۳۰ تخت دیالیز به عنوان بزرگترین مرکز دیالیز استان خوزستان به بهره برداری رسید.


منبع: ایرنا 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14530