جمعه ۱۱ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۳
Share/Save/Bookmark
 

معامله قرن تنفس مصنوعی به رژیم صهیونیستی است

صدای فردا - امام جمعه دزفول معامله قرن را تنفس مصنوعی به رژیم صهیونیستی دانست و گفت: دشمن با معامله قرن قصد دارد فلسطینی‌ها را بیرون، نوار غزه را خلع سلاح و قدس را پایتخت خود کند.
 
 
به گزارش صدای فردا حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر افزود: دشمن معامله قرن را از ۲ سال قبل مطرح کرد و درنهایت نخست وزیر رژیم صهیونیستی و ترامپ به تنهایی نشستند و از این معامله رونمایی کردند.
وی معامله قرن را نشان از احساس خطر دشمن دانست و بیان کرد: اختلاف افکنی بین کشورهای مسلمان از اهداف معامله قرن است البته این طرح با همت مومنان و مقاومت جبهه مقاومت شکست خواهد خورد.
امام جمعه دزفول با بیان اینکه استکبار جهانی با تمام توان به میدان آمده است، گفت: هر روز ماهیت ضد انسانی شیطان بزرگ برای ملت‌های جهان نمایان‌تر می‌شود.
وی با بیان اینکه آمریکا هیچ عکس العملی در قبال حمله موشکی سپاه نداشت، افزود: جای تعجب است در شرایطی که هم جمهوری اسلامی و هم جبهه مقاومت در اقتدار کامل هستند، عده‌ای حرف از مذاکره می‌زنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه حاج قاسم نترسیدن از آمریکا را به ما یاد داد، اظهارداشت: سقوط هواپیمای طراحان ترور حاج قاسم در افغانستان نشان از نهادینه شدن انزجار و تنفر از آمریکا است.
وی خنثی شدن نقشه‌های شیطان بزرگ، اسراییل و آل سعود را یادآور شد و افزود: هر روز یک سیلی از ناحیه مقاومت به صورت آمریکا زده می‌شود که نشان می‌دهد استکبارستیزی در جبهه بین المللی مقاومت نهادینه شده است. 
کنارگذاشتن افراد توانمند بدلیل قومیت گرایی نادیده گرفتن حق الناس است
خطیب جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی را به رعایت تقوا دعوت کرد و گفت: اگر تقوا باشد خداوند عزت همه را زیاد می‌کند ولی اگر داوطلبی اهل تقوا نباشد همه دچار آسیب می‌شوند.
وی دوران انتخابات را دورانی حساس و سرنوشت‌ساز عنوان کرد و افزود: مجریان و ناظران انتخابات باید امانتدار باشند و از رای مردم و حق الناس صیانت کنند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی درخصوص برررسی صلاحیت داوطلبان گفت: شورای نگهبان و هیات نظارت باید مراقب باشند از یک سو حقی از انسانی سالم تضییع نشود و از سوی دیگر شخص ناسالمی تایید صلاحیت نشود.
وی با بیان اینکه شورای نگهبان و هیات‌های نظارت باید قاطعانه نسبت به تایید صلاحیت‌ها اقدام کنند، افزود: ارائه آمارهای نادرست و استفاده از روش‌های نادرست در اثبات توانمندی داوطلبان در تبلیغات انتخاباتی، درست نیست.
امام جمعه دزفول اظهارداشت: تبلیغات انتخاباتی در نقد رقبا با برجسته کردن اشتباهات آنها و پخش شایعات و ادعاهای نادرست و سیاه نمایی فضای جامعه نادیده گرفتن حق الناس هستند.
وی افزود: کسانی که بدلیل قومیت، هم زبانی و خویشاوند بودن و به خاطر حب و بغض‌های شخصی فرد توانمندی را کنار می‌گذارند و به سراغ فرد ضعیفی می‌روند حق الناس را رعایت نکرده‌اند.
حجت الاسلام قاضی دزفولی مهندسی آرا را از دیگر موارد نادیده گرفتن حق الناس دانست و گفت: تاخیر در ارائه خدمات عادی دستگاه‌ها تا ایام انتخابات برای فریب مردم عادی از مصادیق مهندسی آرا است.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات افزود: مردم نباید با صندوق‌های رای قهر کنند بلکه باید با حضور به موقع و با بصیرت خود به وظیفه ملی و شرعی خود عمل کنند.
انقلاب اسلامی یک حادثه جهانی بود
امام جمعه دزفول با بیان اینکه در آستانه چهل و یکمین دهه فجر انقلاب اسلامی هستیم، گفت: انقلاب اسلامی همچنان پایدار، مستحکم و استوار حرکت خود را در مسیر آرمان های امام خمینی(ره) ادامه می‌دهد.
وی انقلاب اسلامی را برای جهان ضروری دانست و افزود: این انقلاب باعث احیای دوباره اسلام شد زیرا در زمان رژیم طاغوت فقط یک اسم از اسلام مانده بود و در زندگی مسلمانان اثری نداشت.
حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه امام خمینی(ره) با نهضت اسلامی خود از اسلام ناب محمدی رونمایی کرد، اظهارداشت: انقلاب اسلامی یک حادثه منطقه‌ای نبود بلکه یک حادثه تاریخی بود که جهان را تحت تاثیر قرار داد و این  تاثیرگذاری همچنان ادامه دارد.
وی گفت: پایبندی انقلاب اسلامی به اصول خود از ویژگی‌های این انقلاب است چراکه سایر  انقلاب‌ها با گذشت زمان و اعمال فشارهای مختلف از اصول خود دست برداشتند ولی انقلاب اسلامی توانست تحمل و ایستادگی کند.
امام جمعه دزفول با اشاره به عناصر تداوم دهنده انقلاب اسلامی افزود: اعتقاد مردم و شرکت آنها در آیین‌های مختلف از عناصر تداوم دهنده انقلاب اسلامی هستند.
وی با اشاره به تشییع باشکوه سپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهارداشت: این تشییع باشکوه، مصوبه مجلس عراق برای اخراج آمریکایی‌ها از این کشور، سیلی موشکی سپاه به پایگاه عین الاسد و راهپیمایی میلیونی ضد آمریکایی عراقی‌ها نشان از حضور مردم در صحنه است.
حجت الاسلام قاضی دزفولی داشتن رهبری مقتدر را از دیگر عناصر تداوم دهنده انقلاب اسلامی ایران برشمرد و افزود: استکبارستیزی انقلاب اسلامی در تمام دنیا منتشر شده است.
وی با اشاره به سالگرد مرحوم آیت اله قاضی گفت: این عالم وارسته روحیه‌ای انقلابی داشت و انقلاب و امام راحل خط قرمز ایشان بود.
امام جمعه دزفول با بیان اینکه مرحوم آیت اله قاضی بسیار ساده زیست بود، افزود: این مرحوم علاقه و ارادت زیادی به امام خمینی(ره) داشت و برای رفع مشکلات مردم از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کرد.
وی با اشاره به شبهه افکنی عده‌ای نادان درخصوص محل مصلای نماز جمعه دزفول بیان کرد: محل نماز جمعه دزفول موقوفه است و با اداره اوقاف قرارداد رسمی داریم و همین ۲ هفته پیش کرایه سه سال را یکجا پرداخت کرده‌ایم.
امام جمعه شوش:اهداف انقلاب اسلامی برای نسل جوان بازگو شود
امام جمعه شوش با تاکید بر بازخوانی اهداف و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان گفت:ایام الله دهه فجر فرصت مناسبی برای معرفی اهداف انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام سید محمد امام درخطبه های نمازجمعه این هفته شوش با اشاره به فرا رسیدن ایام الله دهه فجر و چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: انقلاب اسلامی الگوی حکومتداری دینی است که به مرزهای ایران محدود نمی‌شود و توانسته پیام خود را برای تمام آزادیخواهان جهان داشته باشد.
وی تاکید کرد: کارنامه ۴۱ ساله انقلاب اسلامی پربار است و باید به بهترین شکل دستاوردهای نظام اسلامی را برای نسل جوان بیان کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت و گفت: فراهم کردن زمینه مشارکت وسیع مردم در این انتخابات و برگزیدن بهترین افراد برای قرار گرفتن در مقام قانون‌گذاری می تواند مجلسی قدرتمند را کارسازی کند.
وی گفت:داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی باید در فضای رقابتی سالم خود را عرضه کنند و از تبلیغات مسموم و غیرواقع و تخریب یکدیگر بپرهیزند.
وی تحقیق در مورد کاندیداهای انتخابات مجلس را مهم دانست و افزود: مردم در انتخاب فرد اصلح‌ از میان نامزدهای انتخابی نهایت دقت و توجه را کنند.
امام جمعه شوش در خصوص جبهه مقاومت و معامله قرن پرداخت و گفت: معامله قرن، طرحی برای بازسازی استعمار به بهانه طرح صلح خاورمیانه است که دشمن در این طرح به دنبال عادی سازی مشکلات، صلح با اسرائیل غاصب و نشان دادن همراهی اعراب با آن‌ها بود. 
وی اظهار داشت: در این طرح، آمریکا به دنبال کمک به نتانیاهو برای تشدید جدایی کشورهای اسلامی است که با وجود مقاومت در منطقه هرگز موفق نخواهد بودمنبع: ایرنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 14774