جمعه ۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۴
Share/Save/Bookmark
 

رئیس ستاد انتخابات خوزستان: احتمال تمدید زمان رای‌گیری زیاد است

صدای فردا - انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از هشت صبح امروز آغاز شده و طبق برنامه تا ساعت ۲۰ همین روز ادامه دارد اما به احتمال زیاد این مهلت تمدید خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان: احتمال تمدید زمان رای‌گیری زیاد است
 
علی حسین حسین زاده روز جمعه در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در نشست با رسانه‌ها استان در محل ستاد انتخابات استانداری خوزستان اظهار داشت: باتوجه به بخشنامه جدید وزارت کشور در حوزه های اخذ رای، ثبت اثر انگشت برای رای دهندگان الزامی نیست.
وی افزود:اکنون در سه هزار و  ۱۴۱ شعبه رای گیری در سطح استان به صورت همزمان انجام می‌شود و در مناطق سخت‌گذر صندوقهای سیار به همراه اعضای شعب اعزام شده اند. 
رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: حضور مردم پای صندوقهای رای تا این ساعت از انتخابات پرشور بوده و رفته رفته برتعداد آن ها افزوده میشود و بیشک حماسه‌ای دیگر در حال رقم خوردن است.
وی اظهار داشت : در این دوره احراز هویت به صورت الکترونیکی انجام می‌شود که یکی از اقدامات موثر جهت شتاب بخشی به روند انتخابات است؛ این اقدام ضمن سرعت بخشیدن به روند کار از سوءاستفاده‌های احتمالی به ویژه در زمینه آرای تکراری و رای افرادی که به سن قانونی نرسیده اند، جلوگیری می‌کند.
حسین زاده گفت: در کل استان سه میلیون و ۵۶۰ هزار واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند که امسال به تعداد واجدین شرایط تعرفه به تمامی شهرستان ها ارسال شده و تعرفه‌های پشتیبان نیز در استانداری وجود دارد.
رئیس ستاد انتخابات خوزستان گفت: باتوجه به این که تعدادی از مدارس درگیر انتخابات بوده و بیش از ۶۰ درصد کارکنان آموزش و پرورش تا پاسی از شب برای شمارش آرا فعالیت می‌کنند، تا عصر امروز برای تعطیلی این مدارس تصمیم‌گیری خواهد شد.
یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز دوم اسفندماه همزمان با سراسر کشور در استان خوزستان آغاز شد.
۳۱۰ نفر نامزد یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان هستند.
بر اساس این گزارش، ۸۹۱ نفر برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در خوزستان ثبت نام کرده بودند که ۶۶۳ نفر (۷۷ درصد) در هیات‌های اجرایی و ۳۹۲ نفر در شورای نگهبان تایید صلاحیت شدند. 
خوزستان دارای ۱۸ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 15099