يکشنبه ۳ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۱
Share/Save/Bookmark
 

عامل متخلف اراضی ملی درترکالکی گتوند به دام افتاد

صدای فردا - طبق قانون هر گونه تغییر و تصرف اراضی ملی بدون مجوز جرم است و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.
عامل متخلف اراضی ملی درترکالکی گتوند به دام افتاد
 
فرد متخلف به صورت غیرمجاز اراضی ملی پلاک ۱ بخش ۲ موسوم به ترکالکی را تصرف و تسطیح می‌کرد، که با ورود به موقع یگان حفاظت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌گتوند، دستور دادستان و همکاری نیروی انتظامی از این اقدام  جلوگیری شد.
وی افزود: فرد متخلف توسط ماموران انتظامی کلانتری شهر ترکالکی گتوند دستگیر و راهی بازداشت شد، که پس از تشکیل پرونده با اخذ تعهد به صورت موقت آزاد شد.
خدادادی با بیان اینکه پرونده فرد مذکور در دستگاه قضایی در جریان است، ادامه داد: زمین مذکور توسط فرد متخلف به حال سابق در آمد و یکدستگاه لودر نیز از متصرف توقیف شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان گتوند با بیان اینکه یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت  مستمر و شبانه روزی به ویژه ایام نوروز در حال گشت زنی هستند، گفت: طبق قانون هر گونه تغییر و تصرف اراضی ملی بدون مجوز جرم است و با متخلفان به شدت برخورد می‌شود.
خدادادی در پایان از مردم خواست ضمن رعایت اصول و نکات ایمنی هنگام استفاده از عرصه‌های طبیعی، درصورت مشاهده هرگونه تخلف، تصرف و آتش‌سوزی احتمالی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی مراتب را از طریق تلفن رایگان ۱۵۰۴ یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.
به گزارش ایرنا ۵۴ هزار هکتار منابع طبیعی شامل مراتع، بیشه‌زارها و جنگل‌های دست کاشته در شهرستان گتوند وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 15441