سه شنبه ۵ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۴
Share/Save/Bookmark
 

فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب: همکاری مردم شرط اصلی ریشه‌کنی کرونا است

صدای فردا - توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیز از ابتدای کار توسط قرارگاه کربلا در جنوب غرب در سطح خوزستان انجام شده و این خدمات همچنان ادامه دارد.
فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب: همکاری مردم شرط اصلی ریشه‌کنی کرونا است
 
این رزمایش به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار شد و در خوزستان نیز با استفاده از ظرفیت هشت یگان از قرارگاه کربلا ، عملیات بیولوژیکی مقابله با ویروس کرونا آغاز شد.
وی افزود: تاکنون ۱۸ میلیون متر مکعب از اماکن و معابر عمومی در استان‌های خوزستان ، قم، لرستان و کهکیلویه و بویر احمد توسط یگان های جنگ نوین قرارگاه کربلا ضدعفونی و گندزدایی شده است.
فرمانده قرارگاه کربلا در جنوب غرب ادامه داد:در این رزمایش ۲۰۰ دستگاه سمپاش و گردان های جنگ نوین حضور داشتند که در ۳۰ نقطه از شهرستان اهواز عملیات ضدعفونی و گندزدایی را انجام می دهند.
وی افزود: انتظار می رود مردم از سفرهای غیرضروری خودداری کنند و برای قطع زنجیره این ویروس در منزل بمانند؛ نیروهای مسلح، آتش نشانی و جامعه پرستاران و پزشکان خوزستان همگی پای کار هستند تا این ویروس ریشه کن شود.
سرتیپ پاسدار خادم سید الشهدا گفت: همچنین برای خدمت رسانی بیشتر به بیماران خوزستان ۴۰۰ تخت قرنطینه در بیمارستان صحرایی سپاه و ۶۰ تخت در بیمارستان شهید بقایی اهواز آماده شده است ؛ هفت تخت آی سی یو نیز به تازگی آماده سازی شده است.
وی بیان کرد: توزیع ماسک و مواد ضدعفونی کننده نیز از ابتدای کار توسط قرارگاه کربلا در جنوب غرب در سطح خوزستان انجام شده و این خدمات همچنان ادامه دارد.
رزمایش دفاع بیولوژیکی شهدای سلامت با هدف ارتقای سطح آمادگی یگان های جنگ نوین برای مقابله با حملات احتمالی بیولوژیک دشمن به صورت همزمان در خوزستان و نقاط مختلف کشور عصر سه شنبه در اهواز برگزار شد و روزهای چهارشنبه و پنجشنبه نیز عملیات ضدعفونی اجرا می شود.
ویروس کرونا یا کووید – ۱۹ ، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۷۰ کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.
تاکنون ۵۰۲ نفر در خوزستان به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۶۵ نفرفوت شدند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 15471