يکشنبه ۸ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۲۶
Share/Save/Bookmark
 

سخنگوی وزارت بهداشت: ماسک تا ۸۰ درصد از شیوع کرونا جلوگیری می‌کند

صدای فردا - از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی بیان کرده‌اند.
سخنگوی وزارت بهداشت: ماسک تا ۸۰ درصد از شیوع کرونا جلوگیری می‌کند
 

دکتر سیما سادات لاری شامگاه شنبه در گفت و گوی ویژه خبری شبکه خوزستان بیان کرد: بهترین کاری که مردم می توانند در این شرایط انجام دهند استفاده از ماسک است در این راستا پویش " هشتگ من ماسک می زنم" راه اندازی شده تا مردم را به زدن ماسک تشویق کند.
وی با اشاره به اینکه وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی پیگیر وضعیت کرونا در تمامی استان ها است ادامه داد: در خرید تجهیزات و اعزام نیروی کمکی به خوزستان وزارت بهداشت تمام تلاش خود را داشته و باز هم اگر درخواست کمک شود به کادردرمان این استان کمک خواهد شد.
دکتر لاری ادامه داد: آمار رسمی افراد مبتلا به کرونا به طور روزانه با توجه به تجمیع آمار در سطح استان ها اعلام می شود و نرم افزاری به نام ماسک بر روی گوشی قابل راه اندازی است  که مردم می توانند  با این نرم افزار می توانند از آخرین وضعیت کرونا در کشور مطلع شوند.
در ادامه این گفت و گو سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا خوزستان بیان کرد: در همان ابتدای شیوع بیماری در استان ستاد مقابله با کرونا تصمیم لازم برای اعمال محدودیت و ممنوعیت ها را اتخاذ کرد.
رضا نجاتی بیان کرد: هر تصمیمی که در ستاد مقابله با کرونای استان گرفته می شود با نظر دانشگاهیان است و روز یکشنبه ( امروز ) در ستاد ملی مقابله با کرونا تفویض اختیار در مورد تصمیم گیری  محدودیت ها با نظر ستاد استانی مشخص
می شود.
خوزستان دربحث شیوع بیماری کرونا  از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.
مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی بیان کرده‌اند.
به گفته دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مطابق برآوردها و در نتیجه‌ی بررسی نرخ موارد بستری مبتلایان به کرونا تا ۳۰ خرداد ۹۹ شهرهای آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز قرار دارند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 16314