دوشنبه ۹ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۲
Share/Save/Bookmark
 

مطالبات صنایع خوزستان در راستای رونق تولید پیگیری می‌شود

صدای فردا - ۴۴۰ کیلومتر ساخت لوله، ۳۵۰ کیلومتر لوله حمل شده به کارگاه و ۲۶۰ کیلومتر عملیات جوشکاری است.
مطالبات صنایع خوزستان در راستای رونق تولید پیگیری می‌شود
 
این شرایط فشارهای اقتصادی و معیشتی متعددی را به وجود می‌آورد و موجب زحمت و رنج مردم خواهد شد.
وی تصریح‌کرد: این جنگ اقتصادی که قشر مستضعف جامعه را بیش از پیش تحت تاثیر قرار می‌دهد باید با مقاومت اقتصادی و دفاع از تولید همراه باشد تا موجبات توسعه و همچنین تحقق جهش تولید را فراهم کند.
نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی افزود: حضور واحدهای اقتصادی مانند شرکت لوله‌سازی اهواز امروز در میدان مبارزه با تحریم‌ها اهمیت خطوط دفاع اقتصادی کشور را بیش از پیش نمایان کرده است.
وی ادامه داد: فعالان عرصه تولید کشور را می‌توان سربازان خط مقدم این مبارزه مقدس در برابر بدخواهان مردم و کشور دانست و به همین دلیل باید توجه داشت که مسیر تحقق برنامه‌ریزی‌ها برای دست یابی به منافع هرچه بیشتر این واحدهای تولیدی باید با جدیت مورد پیگیری قرار بگیرد.
حسینی یادآورشد: دولت و مجلس این آمادگی پیگیری مطالبات و موضوعاتی که به هموار شدن این مسیر می‌انجامد را دارند.
شرکت لوله سازی اهواز تا سال ۷۹ متعلق به شرکت ملی نفت ایران بود و پس از آن به صندوق های بازنشستگی کشوری و نفت واگذار شد.
خط انتقال گوره به جاسک به عنوان یک طرح راهبردی و ملی با هدف انتقال یک میلیون بشکه نفت خام سبک و سنگین صادراتی با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز از کوره به پایانه جاسک و ذخیره‌سازی نفت خام و صادرات آن ازطریق پایانه جدید جاسک تکمیل می‌شود.
خط انتقال نفت خام گوره به جاسک هم‌اکنون ۳۹ درصد پیشرفت دارد که شامل ۸۶۰ کیلومتر عملیات مسیرسازی، ‌۴۴۰ کیلومتر ساخت لوله، ۳۵۰ کیلومتر لوله حمل شده به کارگاه و ۲۶۰ کیلومتر عملیات جوشکاری است.
یکی از مهمترین مشخصات این طرح تامین یک‌هزار کیلومتر لوله سازگار با نفت ترش، احداث خط لوله ۴۲ اینچ انتقال نفت خام از تلمبه‌خانه گوره به پایانه جاسک به طول تقریبی یک‌هزار کیلومتر است که بخش مهمی از آن در شرکت لوله‌سازی اهواز در حال ساخت است.
در طرح خط لوله نفتی گوره به جاسک، حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون دلار قرارداد تأمین لوله و حدود ۴۸ میلیون دلار مربوط به ساخت پمپ‌های انتقال می‌شود که از کارخانجات داخلی و با تکیه بر توان داخلی در حال تأمین است.
در ایجاد زنجیره تولید لوله NACE، تبدیل تختال به ورق و سپس لوله که برای نخستین بار اتفاق افتاده است، شرکت فولاد مبارکه اصفهان، شرکت فولاد اکسین خوزستان، لوله‌سازی اهواز و ایران آروین، لوله سازی ماهشهر و لوله‌سازی صفا فعالیت می‌کنند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 16321