چهارشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰
Share/Save/Bookmark
 

افزون بر ۴۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جذب شد

صدای فردا - این میزان سرمایه گذاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال ۴۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.
افزون بر ۴۸ میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در منطقه آزاد اروند جذب شد
 
به رغم تمام مشکلاتی که در دنیا، کشور، استان و منطقه به دلیل شیوع بیماری کرونا و همچنین فشارهای آمریکا و تحریم‌های ظالمانه وجود دارد، وضعیت سرمایه گذاری در منطقه آزاد اروند مطلوب است.
وی اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست سال‌جاری موفق به پیشبرد حجم سرمایه گذاری داخلی نسبت به سال گذشته شدیم.
وی میزان سرمایه‌گذاری داخلی در ۶ماه نخست سال‌جاری را هشت هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: این میزان سرمایه گذاری در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال  ۴۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.
معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند گفت: اکثر این سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های مختلف صنعتی، بازرگانی، خدماتی و تجاری است که توسط بخش خصوصی انجام شده وامیدواریم تا پایان سالجاری نیز این روند رشد حفظ شود.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 
این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 16949