دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۴
Share/Save/Bookmark
 

مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد

صدای فردا - با توجه به شرایط کرونایی مرز مسافری از سوی دو کشور عراق و ایران بسته است و تردد زائران عتبات عالیات از این مرز همچنان ممنوع است.
مرز تجاری شلمچه بازگشایی شد
 
مرز شلمچه روز گذشته به خاطر سالروز شهادت حضرت زهرا و نیز تبادل تعدادی از شهدای هشت سال دفاع مقد با اجساد سربازان عراقی توسط طرف عراقی به مدت ۲۴ ساعت بر روی تاجران بسته شد.
سیدعلی موسوی دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: روزانه بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ کامیون حامل کالاهای صادراتی در مرز تجاری شلمچه تردد می‌کنند و در حال حاضر بازرگانان ۲ کشور در مرز تجاری شلمچه مشغول فعالیت هستند.
وی اظهار داشت: در یک ماه گذشته ۱۵۰ هزار تن کلینکر (مواد اولیه سیمان) به وسیله ریل آهن به شلمچه منتقل و از آنجا به کشور عراق صادر شد.
 موسوی عمده کالاهای صادراتی به کشور عراق از شلمچه را مصالح ساختمانی، کلینکر، صیفی‌جات، توربین برقی نیروگاه‌های حرارتی، مواد غذایی، مواد شیمیایی، معدنی و فولاد اعلام کرد.
وی با بیان اینکه مرز شلمچه برای تردد مسافر همچنان بسته است، گفت: با توجه به شرایط کرونایی مرز مسافری از سوی دو کشور عراق و ایران بسته است و تردد زائران عتبات عالیات از این مرز همچنان ممنوع است.
منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است.
 این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 17551