دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۶
Share/Save/Bookmark
 

خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته ۶ فوتی کرونایی داشت

صدای فردا - حدود ۳۵۰ تخت آی سی یو را در استان به بیماران کرونایی اختصاص دادیم اما با این وجود در شهرستان ها با کمبود تخت مواجه هستیم.
خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته ۶ فوتی کرونایی داشت
 
فرهاد ابول نژادیان یکشنبه شب در گفت و گو با اخبار سراسری صدا و سیما اظهار داشت: در حال حاضر ۱۰ شهر خوزستان در وضعیت قرمز، پنج شهرستان در حالت نارنجی و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند.
وی افزود: تعداد مراجعه به بیمارستان های استان در پیک سوم بیماری در حال افزایش است همچنین آمار بستری ها روند صعودی داشته و این امر باعث شده تعداد تخت های آی سی یو را افزایش دهیم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: حدود ۳۵۰ تخت آی سی یو را در استان به بیماران کرونایی اختصاص دادیم اما با این وجود در شهرستان ها با کمبود تخت مواجه هستیم.
وی ادامه داد: ما مجبور شدیم تغییر کاربری دهیم و بخش های دیگر بیمارستان ها را همچون بخش دیالیز و سی سی یو را به آی سی یو تبدیل کنیم تا بتوانیم پاسخگوی نیاز مراجعان  باشیم.
ابول نژادیان بیان کرد: بار مراجعه به بیمارستان های استان مخصوصا از ۱۶ بهمن ماه به صورت خیلی سریع در حال افزایش است لذا از مردم انتظار داریم که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.
ورود و خروج به شهرهای قرمز  و تردد خودروها از ساعت ۲۱ شب تا سه بامداد در تمام شهرهای استان ممنوع اعلام شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 17726