يکشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۸
Share/Save/Bookmark
 

تهیه ۲۰ مخزن برای تامین آب شرب دام سبک روستاهای دشت آزادگان

صدای فردا - آبرسانی قدرت آباد مسیر بخش بستان این شهرستان با تامین ۲ دستگاه الکتروموتور و ۲ دستگاه پمپ بوده است؛ این تاسیسات آب روستاهای اطراف این بخش را تامین می‌کند.
تهیه ۲۰ مخزن برای تامین آب شرب دام سبک روستاهای دشت آزادگان
 
این تعداد مخزن با همت شرکت آبفا ، سپاه و پیگیری فرمانداری دشت آزادگان تامین شد.
وی افزود: این مخازن به منظور تامین آب شرب دام سبک در روستاهای دور دست شهرستان از جمله شریعه ، نبعه بیت کوصر، دحیمی ، ام دبس تهیه شده است.
وی گفت: این تعداد مخزن به اندازه‌های پنج و ۱۰ هزار لیتری با همکاری ستاد فرمان امام (ره) تحویل شهرستان دشت آزادگان شده است.
عوده زاده با اشاره به اینکه برای رفع مشکلات آبرسانی تلاش داریم تا نواقص فنی و تاسیسات آبرسانی را برطرف کنیم افزود: از جمله اقداماتی که برای رفع مشکلات آبرسانی در این مناطق انجام گرفت تقویت فشار و بهسازی تاسیسات آبرسانی قدرت آباد مسیر بخش بستان این شهرستان با تامین ۲ دستگاه الکتروموتور و ۲ دستگاه پمپ بوده است؛ این تاسیسات آب روستاهای اطراف این بخش را تامین می‌کند.
معاون عمرانی فرمانداری دشت آزادگان افزود: از دیگر اقداماتی که در این راستا مد نظر است لایروبی رودخانه مچریه است که ۲ دستگاه بیل مکانیکی برای لایروبی این رودخانه به کار گرفته شده است. همچنین ۲ دستگاه تانکر آبرسان برای آبرسانی به مردم روستای مچریه در نظر گرفته شده است.
شهرستان دشت آزادگان در غرب خوزستان ، آب مورد نیاز خود را از رودخانه کرخه و شاخه‌های متعدد این رودخانه دریافت می‌کند که به دلیل کاهش آورد آب سد کرخه، آب این رودخانه نیز بسیار کاهش یافته است.
کشاورزان و دامداران این شهرستان با مشکل کمبود آب روبه رو هستند و خسارت زیادی به آنها وارد شده است.
طبق مصوبه دولت خسارت خشکسالی به دامداران و کشاورزان این مناطق پرداخت می‌شود.
مردم شهرستان دشت آزادگان در پی خشکسالی و تنش آبی در این شهرستان و به دلیل وضعیت نگران کننده دام و زمین‌های کشاورزی خود اعتراضاتی را داشتند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18573