پنجشنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۰
Share/Save/Bookmark
 

فرماندار: مردم و مسئولان در جهت رفع مشکلات دشت آزادگان تلاش کنند

صدای فردا - مردم دشت آزادگان از تبعیض ناراحت بوده و استخدام فرزندانشان در شرکت های نفتی را خواستار هستند که خواسته بر حقی است.
فرماندار: مردم و مسئولان در جهت رفع مشکلات دشت آزادگان تلاش کنند
 
حمید سیلاوی روز چهارشنبه در نشست بررسی مشکلات کم آبی کشاورزان و دامداران دشت آزادگان در محل فرمانداری این شهرستان اظهار داشت: به دلیل نبود آب در رودخانه کرخه و هورالعظیم و مشکلاتی که برای کشاورزان به وجود آمد تجمعاتی مسالمت آمیز در سطح شهر رخ داد و در ادامه مردم دشت آزادگان صبر کردند تا این موانع برطرف شود.
وی افزود: با توجه به نگرانی هایی که در این خصوص وجود داشت، تلاش های فراوانی انجام شد تا آب هر چه سریعتر در کرخه رهاسازی شود و مشکل تامین آب شرب مردم، احشام و کشت های تابستان برطرف شود.
فرماندار دشت آزادگان گفت: خوشبختانه بعد از پیگیری های صورت گرفته توسط مسئولان و با توجه به تصمیماتی که گرفته شد میزان آب زیاد رها شده در کرخه باعث شد تا آب به هورالعظیم برسد. 
وی با بیان اینکه گلایه مردم دشت آزادگان در بعضی موارد به حق است افزود: لازم است که توجه ویژه‌ای به مسئله آب شرب شهرستان شود، هر چند اعتباراتی برای این موضوع تخصیص داده شد است. پروژه های آبرسانی ما مشخص هستند و آنها را به استان اعلام کردیم که امیدواریم در آینده نزدیک به نتیجه خوبی برسیم و مشکلات تامین آب شرب، دام و کشاورزی دشت آزادگان برطرف شود.
سیلاوی گفت: با پیگیری های استاندار اعتبارات خوبی به استان تخصیص داده شد که در فصول مختلف در اختیار کشاورزان و دامداران قرار می گیرد. مردم دشت آزادگان همواره پیرو ولایت فقیه و آرمان های انقلاب اسلامی هستند که نماد آن بحث اربعین حسینی است و در این ایام ادای دین می کنند.
وی افزود: مردم دشت آزادگان از تبعیض ناراحت بوده و استخدام فرزندانشان در شرکت های نفتی را خواستار هستند که خواسته بر حقی است.
وی گفت: اکنون شرکت‌های نفتی زیادی در منطقه وجود دارند که بارها از آنها درخواست کردیم در برخی پست‌ها از فرزندان تحصیل کرده دشت آزادگان استفاده شود.
فرماندار دشت آزادگان گفت: متاسفانه ادارات کل استان بعضا در روند کارها وقفه ایجاد می کنند و برای برخی از کارها باید چندین بار مراجعه کنیم تا مشکل رفع شود.
وی اظهار داشت:  چرا جاده جلیزیه هنوز تمام نشده و در طول ۲ سال هنوز ساخت یک پل را تمام نکرده اند؟ پروژه‌های ورزشی ما هیچگونه کمبود اعتبار نداشتند اما تعلل اداره کل ورزش و جوانان باعث شد تا روی زمین بمانند.
کاهش آورد آب در پشت سدها و رودخانه های خوزستان باعث تنش آبی در خوزستان به ویژه در شهرهای جنوبی و غربی استان شده است.
شهرستان های دشت آزادگان و هویزه با کاهش ۴۵ درصدی آب پشت سد کرخه، نسبت به یک دوره گذشته با بحران جدی آب مواجه شده و کشاورزان و دامداران این مناطق متحمل ضرر و زیان زیادی شده اند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 18599