اختصاص ۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت حقوق کارکنان و آبداران آبفای روستایی

7 مرداد 1400 ساعت 12:30

صدای فردا - تا پیش از این ادغام، حقوق کارکنان آبفا روستایی از محل طرح‌های عمرانی پرداخت می‌شد و پس از ادغام، حقوق این افراد از این محل قطع شد.


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: ۵۰ میلیارد تومان از محل سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای پرداخت حقوق کارکنان و آبداران آبفای روستایی خوزستان اختصاص یافت.

محمد رضا کرمی نژاد در برنامه خبر ۲۳ صدا و سیمای مرکز خوزستان درباره حقوق پرسنل آبدار اظهار داشت: از خرداد پارسال شرکت آبفای روستایی و شهری ادغام شدند و این یکپارچگی باعث شد تا در پرداخت حقوق این نیروها دچار مشکل شویم.

وی گفت: تا پیش از این ادغام، حقوق کارکنان آبفا روستایی از محل طرح‌های عمرانی پرداخت می‌شد و پس از ادغام، حقوق این افراد از این محل قطع شد.

وی با بیان اینکه درآمدهای شرکت آب و فاضلاب با هزینه‌های آن همخوانی ندارد ادامه داد:یکهزار و ۹۰۰ نفر نیروی آبفای روستایی با شهری ادغام شدند که در مجموع ۱۴۰ میلیارد ریال مطالبات حقوق و مزایا طلب دارند.

وی گفت: علاوه بر تخصیص اعتبار از محل سازمان هدفمندی یارانه‌ها، اداره کل دارایی و امور مالیاتی خوزستان نیز ۱۳ میلیارد ریال به آبفای استان برای پرداخت حقوق به آبداران پرداخت کرده است.

مدیرعامل شرکت آبفای خوزستان افزود: این مبلغ در اختیار آبفای شهرستان‌ها قرار گرفته تا بخشی از حقوق کارکنان روستایی پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه اگر ۵۰ میلیارد تومان پرداخت شود حقوق تمام کارکنان پرداخت خواهد شد ادامه داد: تا آن زمان تلاش داریم تا از محل فروش مزایده‌های شرکت حقوق بخشی از این نیروها پرداخت شود.


کد مطلب: 18603

آدرس مطلب: http://www.sedayefarda.ir/fa/doc/news/18603/اختصاص-۵۰-میلیارد-تومان-پرداخت-حقوق-کارکنان-آبداران-آبفای-روستایی

صدای فردا
  http://www.sedayefarda.ir