جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
Share/Save/Bookmark
 

قابلمه ات را زمین بگذار، هموطن!!!


آن دسته از زنان شیلی که با قابلمه های خالی در جلوی کاخ سالوادور آلنده جمع شده بودند و قاشق را به قابلمه می زدند شاید فکرش را هم نمی کردند که بازی خورده کیسینجر هستند و ورق بعدی دیکتاتوری پینوشه است با دهها هزار کشته!
آنها از وضع بد اقتصادی، تورم بالا، بیکاری و مشکلات زندگی ناراحت بودند و کارنوال قابلمه های خالی را به نشانه گرسنگی و بی غذایی به راه انداختند و قاعدتاً نمی دانستند که در صفحه بعدی تاریخ کشورشان چی نوشته!
حکایت ایشان شبیه حکایت دلسوختگان کشورمان است که طاقت از دست داده و زبان به انتقاد از روحانی گشوده اند، رکود، تورم حتی تک رقمی، مقررات دست و پاگیر اداری، ناکامی در رفع سریع تحریم ها، عدم گشایش کارامد در سیاست داخلی، تعطیلی یا نیمه تعطیلی برخی صنایع، ... یعنی آنچه ضعف و سستی و ناکارامدی دولتی و حتی سایر قوا در ده ها سال قبل دیده ایم را از این مادر مرده میخواهیم که حل کند!
برخی دوستان قابلمه ها را در فضاهای مجازی یا حقیقی به صدا درآورده اند، ایشان در نقش انسانی آزادی خواه، حقیقت گو، بدون وابستگی گروهی، راستگو و منتقد ظاهر می شوند و اکثراً نیز چنین است اما یقین بدانیم که در پشت این سیاست ها افرادی هستند که نان تحریمشان قطع شده و نام پرطمطراقشان به سخره افتاده! اینان فقط در هوای مه آلود یا آب گل آلود است که می توانند ماهی بگیرند و در اقتصاد سیاه ماهی هایی شکار می کنند در حد و اندازه کوسه سفید!!! فراموش نکنیم که تحریم، برای ما تحریم بود، امابرای برخی نعمت ! مزه آن هنوز لای دندانهایشان مانده! مواظب باشیم با هدف انتقاد سازنده برای رفع مشکلات کشور، قابلمه بدست دلواپسان نشویم. امروز حمایت قاطع از دولت تدبیر و امید، یک ضرورت ملی است. در جهت منافع ملی . او در برابر همه کارشکنی های نهادهای انتسابی ایستاد و برجام را به نتیجه رساند. قابلمه ات را زمین بگذار هموطن!! با بالا بردن قابلمه ات، درون آن از آزادی، دموکراسی، اشتغال، رونق اقتصادی و عدالت پر نخواهد شد، دیگهای دلواپسان روی اجاق است!! مواظب باشیم قابلمه مان را از اختلاس و دروغ و دلواپسی و هاله نور پر نکنند!!! قابلمه ات را زمین بگدار هموطن!
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 2962