پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
استاندار در همایش گرامیداشت اکتشاف نفت در مسجدسلیمان:

شریعتی:مردم ایران سپاسگزار و ممنون مردم خوزستان و مسجدسلیمان هستند

دولت مشکلات خوزستان را حل کند
استاندار خوزستان گفت: مردم استان انتظار دارند تا افزایش بودجه را به طور ملموس ببینند و این‌ها باید در پروژه‌های عمرانی، افزایش سطح کیفی زندگی مردم و اشتغالی که در استان ایجاد می‌شود، دیده شود.
 
 
به گزارش صدای فردا به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی در همایش گرامیداشت سالروز فوران نفت که شامگاه گذشته، 10 خردادماه در مسجدسلیمان برگزار شد، اظهار کرد: کسی که از مخلوق شکرگذاری و تشکر نکند، در سپاس از خداوند متعال نیز کوتاهی می‌کند و این مساله می‌تواند به صورت جمعی نیز قلمداد شود.
 
وی ادامه داد: در این زمینه کاری که خوزستان برای ایران و مسجدسلیمان برای خوزستان و ایران انجام داده است باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا این کارهای بزرگ که زیرساخت اقتصاد کشور هستند، به علت دلارهای نفتی بوده و نفت نیز از مسجدسلیمان و از خوزستان تولید و استخراج شده است، اگر مردم ایران سپاسگزار آن‌ها نباشند، در شکر خداوند تبارک و تعالی نیز دچار مشکل می‌شوند.
 
وی افزود: مردم ایران سپاسگزار و ممنون مردم خوزستان و مسجدسلیمان هستند و رگه‌هایی از این مساله را در بحث ریزگردها و مشکلاتی که برای خوزستان به وجود آمد، مشاهده کردیم که همه ایران به احترام خوزستان به پا خاستند و همدردی با مردم خوزستان انجام دادند و همه امکانات را به استان فرستادند تا مشکلات حل شود.
 
استاندار خوزستان تصریح کرد: بالاتر از این مسایل بحث هشت سال دفاع مقدس و جنگ تحمیلی است که مردم ایران خود را در این مسیر قرار دادند و برای دفاع از حریم ایران و خوزستان جنگیدند و خون دادند. بعد از این امر نیز انتظار داریم تا مردم ایران سپاسگزار خوزستان باشند و نمایندگان آن‌ها در مجلس شورای اسلامی نیز به همین شکل عمل کنند و ابتدا در جهت توسعه و عمران و آبادانی خوزستان رای دهند و حرکت کنند که این کار در جهت تشکر از مخلوق و شکر خداوند متعال است.
 
شریعتی با بیان این‌که از اهتمام مردم مسجدسلیمان و بختیاری‌هایی که در انتخابات حضور پرشوری داشتند، صمیمانه تشکر می‌کنم، عنوان کرد: دولت وظیفه و تعهد دارد برای این منطقه و استان خوزستان در ابتدا مشکلات را حل کند و پس از آن به مساله سایر نقاط کشور رسیدگی کند زیرا دلارهای نفتی در خوزستان است و مشکلات و مسائل زیست‌محیطی نیز برای مردم همین استان است.
 
وی ادامه داد: در سفری که رییس‌جمهور به خوزستان داشت و از میادین نفتی یادآوران و یاران بازدید کرد، اعلام کرد که حق مردم منطقه و استان است که ابتدا مشکلات آن‌ها حل شود و پس آن به سایر نقاط پرداخته شود. در این زمینه انتظار داریم تا به این امر توجه شود. در سال 96 اهتمام جدی به بحث بودجه استان شده و اعتبارات استان در این زمینه 107درصد رشد داشته است.
 
استاندار خوزستان اظهار کرد: مردم استان انتظار دارند تا این افزایش بودجه را به‌طور ملموس ببینند و این‌ها باید در پروژه‌های عمرانی، افزایش سطح کیفی زندگی مردم و اشتغالی که در استان ایجاد می‌شود، دیده شود. باید نظارت دقیقی در استان انجام گیرد تا پول‌های درنظرگرفته‌شده برای خوزستان به درستی هزینه شود و مردم طعم شیرین آن را بچشند و کامل آن را لمس کنند.
 
وی افزود: همه به یک عقلانیت عمومی رسیده‌ایم و برای حل مسایل استان در کنار یکدیگر هستیم. برای احقاق حقوق استان فارغ از هر جناح سیاسی و قومیت در کنار هستیم و با یکدیگر و در کنار هم برای رفع محرومیت و قرار گرفتن استان در مسیر توسعه تلاش می‌کنیم.
 
شریعتی تصریح کرد: بحث آب شرب و فاضلاب استان به‌خصوص شهرستان مسجدسلیمان با اهتمام جدی دولت در حال حل شدن است؛ همچنین با موافقتی که انجام گرفته، برای کلنگ‌زنی و آغاز عملیات پتروپالایش مسجدسلیمان مشکل خاصی وجود ندارد و این مساله باعث می‌شود تا منطقه ویژه اقتصادی زیلایی مسجدسلیمان شکل بگیرد و محور توسعه برای منطقه باشد.
 
وی با بیان این‌که برای ایجاد راه‌آهن مسجدسلیمان سرمایه‌گذار پیدا شده است، گفت: در حال پیگیری هستیم تا راه‌آهن مسجدسلیمان به سمت شوشتر و اندیمشک شکل بگیرد و در این مسیر از نظر حمل‌ونقل ریلی و حمل کالا برای منطقه زیلایی مشکلی وجود نداشته باشد.
 
استاندار خوزستان با اشاره به این‌که کمیسیون انرژی در دست جنوبی‌ها است و حفظ این کمیسیون برای ما لازم است و همه ما باید اهتمام جدی داشته باشیم تا این کمیسیون در دست مردان استان خوزستان باشد، خاطرنشان کرد: کیمیسون انرژی یکی از مهم‌ترین و استراتژیک‌ترین کیمیسون‌های مجلس شورای اسلامی است و به راحتی نباید با بعضی از اختلاف‌نظرها تردیدی ایجاد شود تا کمیسیون از دست نمایندگان خوزستانی خارج شود و این مساله کمترین انتظاری است که مردم خوزستان از نمایندگان خود دارند. 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3093