چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۵
Share/Save/Bookmark
 

معاون رئیس جمهوری : مشکل سپرده گذاران کاسپین در روزهای آینده حل می شود / دولت نسبت به سپرده گذاران قربانی سوء مدیریت بی تفاوت نیست

صدای فردا - معاون امور مجلس رئیس جمهوری گفت: تفاهم خوبی برای حل مشکل سپرده‌گذاران موسسه کاسپین انجام شده و به یک فرمول مشخص رسیده‌ایم که به تدریج مشکل سپرده گذاران در روزهای آینده حل می‌شود.
 

«حسینعلی امیری» روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به اینکه سئوال تعدادی از نمایندگان مجلس از رئیس جمهوری درباره موسسه کاسپین به کجا انجامید؟ افزود: این موضوع مربوط به وزارت امواقتصادی و دارایی و بانک مرکزی است.
وی ادامه داد: مسایل مربوط به موسسات مالی در حیطه وظایف 2 دستگاه است و قاعدتا اگر مساله پیش بیاید این دستگاه‌ها پاسخگو هستند.
معاون رئیس جمهوری گفت: مشکلات ایجاد شده در موسسات مالی بعضا ناشی از سوء مدیریت یا سوء استفاده و بعضی‌ها نیز کلاهبرداری است.
امیری افزود: بخش حقوقی این موضوع در قوه قضاییه در حال رسیدگی است که در این خصوص از قضات شریفی که پرونده قضایی موسسات مذکور را در دست بررسی دارند تشکر می‌کنم.
وی یادآور شد: قبلا نیز بعضی از موسسات دیگر مثل میزان، پدیده و ثامن الحج با مشکلاتی مشابه کاسپین مواجه شدند که بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و اموردارایی در حمایت از سپرده‌‌گذاران و حل مشکل آنان وارد عمل شدند و مشکل چند میلیون سپرده‌گذار را حل کردند.
وی ادامه داد: در مورد کاسپین نیز باید بگویم که سپرده گذاران در واقع قربانی سوء مدیریت یا سوء استفاده یا کلاهبرداری شدند.
معاون رئیس جمهوری تاکید کرد: دولت یا مشخصا وزارت اموراقتصادی و بانک مرکزی به جهت وظیفه ذاتی که این امورات در حوزه وظایف این 2 دستگاه تعریف می شود و همچنین براساس دستور دکتر روحانی رئیس جمهوری در حال تعریف سازو کار مالی هستند که مساله سپرده‌گذاران به تدریج حل شود.
امیری افزود: سه شنبه شب در مجلس شورای اسلامی جلسه ای به ریاست مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس و با حضور محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری، بنده، وزیر اموراقتصادی و دارایی، رئیس کل بانک مرکزی، چند نفر از اعضای هیات رئیسه مجلس و تعدادی از نمایندگان سئوال کننده و پیگیر تشکیل شد.
وی خاطرنشان کرد: در این جلسه موضوع تبیین و مشکلات مطرح شد و وزیر اقتصاد و اموردارایی و رئیس کل بانک مرکزی گزارش خوبی از اقدامات دولت برای حل مشکل سپرده‌گذاران ارایه کردند و سخنان نمایندگان سئوال کننده شنیده شد.
معاون رئیس جمهوری گفت: خوشبختانه نمایندگان سئوال کننده، اعضای هیات رئیسه مجلس و افرادی که از دولت در جلسه حضور داشتند به تفاهم خوبی برای حل مشکل سپرده گذاران دست یافتند و به یک فرمول مشخصی رسیدیم که به تدریج مشکل سپرده‌گذاران در روزهای آینده حل می‌شود و جزییات را رئیس کل بانک مرکزی اطلاع رسانی می‌کند.
امیری تاکید کرد: قطعا دولت نسبت به سپرده گذارانی که قربانی کلاهبرداری، سوءاستفاده یا سوء مدیریت هستند بی تفاوت نیست و مشکل آن ها برای دولت قابل درک است.
وی تاکید کرد: پیگیری حل مشکل سپرده گذاران در دستور کار بخش های ذیربط در دولت است.
معاون رئیس جمهوری در ادامه گفت: کسانی که مال باخته هستند باید مراقب باشند رسانه‌های معاند و بیگانه و ضد انقلاب از آن ها سوءاستفاده نکنند و برای آن‌ها خوراک رسانه‌ای فراهم نکنند چون دولت به هر حال پیگیر حل مشکل آن ها است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3132