يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۳:۰۶
Share/Save/Bookmark
 

خطیبی: مواظب باشیم در جام جهانی تحقیر نشویم

یک پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید این تیم ملی باید مراقب باشد تا در جام‌جهانی تحقیر نشود.
 
رسول خطیبی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره هم گروهی تیم ملی ایران با تیم‌های پرتغال، اسپانیا و مراکش در جام جهانی گفت: فکر می‌کنم به جز گروه اول و هشتم، سایر گروه‌ها واقعا سخت هستند. ما هم به هرحال با قهرمان اروپا یعنی پرتغال و قهرمانی جهان یعنی اسپانیا هم گروه هستیم و طبیعتا کارمان خیلی سخت است.

من فکر می‌کنم ما در جام‌جهانی باید حیثیت فوتبال ایران را حفظ کنیم و با یک بازی زیبا تلاش کنیم تا تحقیر نشویم. ما در جام‌جهانی ۹۸ با پیروزی برابر آمریکا و باخت نسبتا قابل قبول مقابل آلمان، در جام جهانی ۲۰۰۶ با باخت با نتیجه قابل قبول مقابل پرتغال و در جام جهانی قبلی با نمایش عالی مقابل آرژانتین نشان دادیم که می‌شود از حیثیت فوتبال ایران دفاع کرد. حتما به خاطر دارید عربستان در یک جام‌جهانی ۸ گل از آلمان خورد و تحقیر شد. ما باید آبروی فوتبال خود را حفظ کنیم.

در دوره قبلی حتی بهتر از آرژانتین بودیم ولی روی تجربه مسی در آخرین دقیقه گل خوردیم. ما به جای تمرکز روی صعود باید به فکر بازی‌های آبرومندانه باشیم تا تحقیر نشویم.

او که پیشینه بازی مقابل پرتغال در جام جهانی ۲۰۰۶ را دارد، درباره شرایط این تیم گفت: از آن تیم ملی پرتغال ۴ تا ۵ بازیکن در تیم فعلی هستند. نباید فراموش کنیم آن‌ها قهرمان اروپا شده‌اند و چند سال است که با یک مربی در مسیر پیشرفت هستند. ما قبلا مقابل این تیم بازی کرده‌ایم و به شخصه دوست داشتم با تیم‌هایی مثل فرانسه و انگلیس که تاکنون مقابل‌شان بازی نکرده‌ایم هم گروه شویم.

این پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که آیا تیم ایران می‌تواند با همدلی حتی به فکر گرفتن امتیاز مقابل پرتغال و اسپانیا باشد؟ گفت: من فکر می‌کنم تیم سال ۲۰۰۶ و البته تیم سال ۹۸ بسیار بازیکنان با کیفیت‌تر و خوبی نسبت به تیم ملی فعلی داشت. البته این حرف را با احترام تمام به بازیکنان فعلی می‌گویم. ولی فکر می‌کنم الان حضور کی‌روش به تیم ملی ما شخصیت زیادی داده و ما را مقابل حریفان، خطرناک‌تر از گذشته نشان می‌دهد. اسم یک مربی بزرگ در جام جهانی بسیار اهمیت دارد.

خطیبی درباره جداییش از ماشین‌سازی نیز بیان کرد: ماشین‌سازی تیم شهر ماست. هدف اصلی ما جلوگیری از انحلال این تیم بود و آقای زنوزی برای حفظ این تیم وارد کار شد. من با سه مدیرعامل، سه مالک و سه سرپرست در ماشین‌سازی کار کردم و طبیعتا شرایط سختی را تجربه کردم. در کل شرایط به شکلی پیش آمد که آقای زنوزی تصمیم گرفتند تغییراتی در تیم بدهند و امیدوارم این تیم در ادامه راه به موفقیت برسد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 3975