جمعه ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
Share/Save/Bookmark
 

قیمت مرغ در اهواز 30 درصد کاهش یافت

با پایان یافتن تعطیلات نوروزی و فروکش کردن بهای برخی اقلام پرمصرف، قیمت مرغ تازه آماده طبخ در اهواز حدود 30درصد کاهش یافت.
قیمت مرغ در اهواز 30 درصد کاهش یافت
 
بهای هرکیلوگرم مرغ تازه در بازار خرده فروشی های اهواز روز پنجشنبه بین 77 تا 79هزار ریال عرضه شد.
قیمت مرغ تازه در ایام تعطیلات نوروزی در اهواز تا 98 هزار ریال نیز رسیده بود که این مساله سبب نارضایتی برخی شهروندان به خصوص قشرهای آسیب پذیر و حقوق بگیر شده بود.
سیدنور الله حسن زاده رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در روزهای آینده بهای بسیاری از اقلام پرمصرف مردم همچون مرغ متعادل می شود.
وی افزایش برخی اقلام پرمصرف در ایام نوروزی را افزایش تقاضا عنوان کرد.
در پی متعادل شدن عرضه و تقاضای مرغ ، در بسیاری از شهرهای استان خوزستان همچون بهبهان و سوسنگرد کاهش قیمت مرغ نیز گزارش شده است.
در همین حال اداره کل پشتیبانی امور دام استان خوزستان اعلام کرد: مرغ منجمد همچنان به قرار هرکیلوگرم 62هزار ریال بدون محدودیت در فروشگاههای زنجیره ای و معتبر استان عرضه می شود.
افزایش قیمت مرغ تازه در ایام تعطیلات نوروزی سبب گرایش مردم به مصرف مرغ منجمد که در چند ماه اخیر هیچ گونه افزایشی نداشت ، شده بود.
بهای تخم مرغ داخلی نیز از روز چهارشنبه در اهواز روند کاهشی به خود گرفت و هر شانه تا 120هزار ریال به فروش رفت.
در عین حال برخی فروشگاه های زنجیره ای در اهواز هر شانه تخم مرغ وارداتی را به بهای 126هزار ریال عرضه می کنند ولی توزیع آن در شهرهای استان گسترده و فراگیر نیست.
بنا بر اعلام سازمان دامپزشکی کشور ، بهای تخم مرغ داخلی در خرداد ماه امسال با افزایش تولید کاهش خواهد یافت و احتمال صادرات آن نیز وجود دارد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 6421