جمعه ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۱
Share/Save/Bookmark
 

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان: بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری گردشگری سد آریوبرزن ورود کند

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به مناسب بودن سد تنظیمی آریو برزن برای توسعه گردشگری خواستار ورود و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این بخش شد.
مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان: بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری گردشگری سد آریوبرزن ورود کند
 
 محمدرضا شمسایی  در آیین بهره‌برداری از نیروگاه مارون و آبگیری آزمایشی سد تنظیمی آریوبرزن با بیان اینکه برخی می‌گویند جمهوری اسلامی هیچ کاری برای مردم کشور انجام نداده است، اظهار کرد: به جرات می‌توان گفت که امروز همین سد مارون را با هزار میلیارد تومان اعتبار هم نمی‌توان ساخت. نیروگاه 150 مگاواتی مارون مشتمل بر دو واحد 75 مگاواتی است که یک واحد آن در سال 83 و در زمان آقای بیطرف - وزیر وقت نیرو- افتتاح شد.

وی ادامه داد: واحد دوم این نیروگاه امروز با حضور آقای اردکانیان وزیر محترم نیرو به بهره‌برداری رسید که در مجموع احداث آن به همراه سد تنظیمی آریوبرزن با احتساب قیمت‌های روز بیش از 220 میلیارد تومان برای کشور هزینه داشت. 

مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به سدانحرافی شهدا واقع در 6 کیلومتر پایین دست رودخانه مارون که پس از انقلاب احداث شده است، افزود: همراه با این سدها، 14 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی احداث شد. تمامی این پروژه‌ها طی 25 سال انجام شدند که مجموع اعتبارات آن‌ها با احتساب قیمت‌های روز بیش از یک هزار و 700 میلیارد تومان است.

شمسایی با بیان اینکه باید شاکر اقدامات و خدمات جمهوری اسلامی به مردم کشور باشیم، تصریح کرد: با توجه به سطح حدود 55 هکتاری مخزن سد تنظیمی آریوبرزن، برای گردشگری منطقه‌ای بسیار مناسب است. امیدواریم بخش خصوصی با ورود و سرمایه‌گذاری خود این منطقه را بیشتر رونق دهد و اشتغالزایی کند.

وی ادامه داد: علی‌رغم وجود نیروهای بسیار خوب در بهبهان، متاسفانه بیکاری در این منطقه بسیار است. انشالله امکاناتی که در این منطقه ایجاد شده است برای تمام مردم منشا خیر و برکت باشد و به حل مشکلات شهرستان در برخی زمینه‌ها کمک و اشتغالزایی کند
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 6751