يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵
Share/Save/Bookmark
 

لیگ جوشان برتر

تا ساعاتی دیگر هفته بیست و نهم لیگ برتر آغاز می شود و هرچند تکلیف تیم قهرمان و یک تیم سقوط کننده مشخص شده اما همچنان جدال برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا و البته فرار از سقوط به لیگ دسته اول ادامه خواهد داشت.
لیگ جوشان برتر
 
پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شده و سهمیه اول آسیایی را به خود اختصاص می دهد.اما رتبه های دوم و سوم لیگ برتر اگر قوانین تغییر نکند صاحب سهمیه های بعدی آسیایی هستند و 4 تیم برای سایپا ، ذوب آهن ، استقلال و پیکان برای رسیدن به این دو رتبه با هم می جنگند. در این بین استقلال در فینال جام حذفی فرصت دارد یکی از سهمیه های لیگ قهرمانان را به چنگ بیاورد.
در پایین جدول هم رتبه شانزدهم به نام سیاه جامگان زده شده اما رتبه پانزدهم مستقیم سقوط می کند .در جدول نفت تهران 24 امتیازی و استقلال خوزستان 27 امتیازی هستند اما سپیدرود ، سپاهان و پدیده هم 29 امتیازی هستند و ممکن است جایشان را با تک تیم پایین جدول عوض کنند.
در چنین شرایطی لیگ برتر به حساس ترین وضعیت خود رسیده است و باید آیا در بازی های یک شنبه ساعت 18 نتایجی رقم می خورد که برخی رتبه ها کارشان به هفته آخر نرسد یا خیر. بازی های هفته را با این نگاه بررسی می کنیم.
پدیده - سیاه جامگان    
این بهترین فرصت برای پدیده است تا در شهر خود فاصله اش را با تیم های دیگر زیاد کند و در هفته آخر نگرانی نداشته باشد تیم 29 امتیازی که تفاضل گل و گل زده اش از سپاهان و سپیدرود بهتر است می تواند با پیروزی مقابل تیم بدون انگیزه سیاه جامگان با خیالی آسوده به هفته آخر لیگ برتر برسد و نگران سقوط نباشد.
ذوب آهن - پرسپولیس  
اصفهانی ها که در رتبه سوم لیگ برتر و آخرین سهمیه جاخوش کرده اند سخت ترین بازی را نسبت به رقبای خود برای کسب سهمیه دارند. آنها باید مقابل قهرمان لیگ برتر قرار بگیرند. البته این درست که ممکن است پرسپولیس چندان به گرفتن امتیاز حرص نداشته باشد و باچنگ و دندان نجنگند اما به هرحال ذوب آهن اگر سهمیه می خواهد باید قهرمان را شکست دهد یا امیدوار باشد که استقلال هم همان امتیازی را بگیرد که ذوب آهن می گیرد. چون فاصله یک امتیازی ذوب آهن و استقلال به راحتی سبب می شود که جایشان همین هفته عوض کند.
استقلال خوزستان - سپاهان
یکی از فینال های حساس روز یک شنبه این بازی است. استقلال خوزستان در خانه فرصت دارد که برای بقا هم که شده سپاهان را به زیر بکشد. تیم 27 امتیازی خوزستانی در خانه اگر سپاهان را ببرد جایشان را عوض خواهند کرد و این بهترین وضعیت برای تیم پرهوادار خوزستانی است . در مقابل سپاهان که پرافتخارترین تیم لیگ برتر است حالا باید خودی نشان بدهد و از قرار گرفتن در وضعیت سقوط برای هفته آخر فرار کند مخصوصا که باید در آن دیدار مقابل استقلالی که سهمیه و رتبه می خواهد بجنگد.
سپیدرود - فولاد
فولاد دیگر شانسی برای سهمیه آسیایی ندارد اما امیدوار است لیگ برتر را با رتبه ای خوب به پایان برساند. در مقابل اما سپیدرود رشت اخرین بازی خانگی اش را پشت سر می گذارد و باید بیشترین امتیاز را از این دیدار بگیرد سپیدرود برای بقا می‌جنگد و هفته آخر باید مقابل قهرمان لیگ برتر بازی کند. این بازی برای رشتی ها بسیار مهم است و آنها خیلی بیشتر از فولاد به 3 امتیازش نیاز دارند البته اگر کیفیت‌اش را داشته باشند.
 تراکتورسازی - صنعت نفت
تراکتور هرچند 30 امتیازی است و یک امتیاز از تیم هایی که برای بقا می جنگند بیشتر دارد اما بعید است با این تعداد تیمی که میانش تا منطقه سقوط قرار گرفته یک دفعه سقوط کند. تراکتوربازی خانگی دارد و تغییرات مدیریتی داشته صنعت نفت هم نه می تواند بالا برود و نه می تواند خیلی پایین بیاید. تراکتور در حال حاضر از منطقه سقوط کامل دور است و با یک پیروزی از پلی آف هم به صورت قطعی و روی کاغذ فرار خواهد کرد.
سایپا - گسترش فولاد
مدعی رتبه دوم لیگ برتر که یک امتیاز از ذوب آهن پیش است و دو امتیاز از استقلال بازی سختی این هفته دارد. گسترش فولاد همان تیمی است که استقلال را متوقف کرده و بعید است که به راحتی به سایپا امتیاز بدهد. اما نارنجی پوشان این شانس را دارند که پیروز شوند و با امتیاز از دست دادن رقبا سهمیه سوم لیگ قهرمانان برای سال آینده را از آن خود کنند.  
استقلال - پیکان
یکی دیگر از فینال های یک شنبه دیدار استقلال است. دیداری حساس که مشخص می کند آبی پوشان همچنان می توانند به رتبه دوم لیگ برتر فکر کنند. انگیزه پیکان هم کاملا مشخص است . انها که هم امتیاز استقلال هستند امید دارند آبی ها را ببرند و ذوب آهن و سایپا امتیاز ازدست بدهند تا در هفته آخر شانس کسب سهمیه پیدا کنند. استقلال یک غایب دارد و پیکان 4 غایب . دیدار دیداری سختی است اما استقلال برای اثبات قدرت خود باید پیکان را ببرند و به امتیاز دادن سایپا و ذوب آهن امیدوار باشند.
پارس جنوبی - نفت
این آخرین فرصت نفت برای فرار از خطر است. نفت دو بازی اش را ببرد سقوط نمی کند اما در برابرش تیمی ایستاده که یک نیم فصل بالای جدول بوده وحالا رتبه هفتم لیگ برتر را شایسته خود نمی داند.پارس حالا به دنبال اعاده حیثیت است و نفت به دنبال بقا در لیگ برتر . باید دید کدام تیم موفق می شود امتیاز بیشتری از این بازی به دست بیاورد.  
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 6807