شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
‍ جزئیات جدید از تخلف در واردات بیش از ۱۳هزار خودرو

پای دو نمایندگی مجاز و چهار نمایندگی غیر مجاز در میان است

در زمان بسته بودن ثبت سفارش، 13 هزار و 500 هزار دستگاه خودرو غیرقانونی وارد کشور شده است. در رایزنی‌های که با گمرک، نماینده وزارت صنعت و معدن و تجارت و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی درباره این موضوع داشته‌ایم، آنها نیز بر ثبت سفارش غیررسمی صحه گذاشته‌اند.
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، از محرز شدن تخلفات در واردات ۱۳ هزار و ۵۰۰ خودرو به کشور خبر داد.

 ولی ملکی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در زمان بسته بودن ثبت سفارش 13 هزار و 500 هزار دستگاه خودرو غیرقانونی وارد کشور شده، گفت: در جلساتی که با انجمن واردکنندگان خودرو و مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت درباره واردات قاچاق خوردرو داشتیم، مدارکی دال بر این موضوع از سوی آنها ارائه شد.

وی با بیان اینکه این تخلف محرز شده است، ادامه داد: ثبت سفارش‌ها از سوی دو نمایندگی مجاز و چهار نمایندگی غیر مجاز صورت گرفته است.

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس تصریح کرد: در رایزنی‌های که با گمرک، نماینده وزارت صنعت و معدن و تجارت و نیروهای اطلاعاتی و امنیتی درباره این موضوع داشته‌ایم آنها نیز بر ثبت سفارش غیررسمی صحه گذاشته‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه وزارت صنعت و معدن به صورت مکتوب واردات غیر قانونی 13500 دستگاه خودرو را تأیید کرده، افزود: در زمانی که سایت ثبت سفارش‌ها بسته بوده، تخلفی شده که نمایندگان مجلس پیگیر این موضوع هستند.

ملکی اظهار داشت: مسأله اصلی این است که آن دو نمایندگی مجاز و چهار نمایندگی غیر مجاز که ثبت سفارش ها را انجام داده‌اند، چگونه به این سایت دسترسی داشته‌اند که در این زمینه دو فرضیه وجود دارد: فرضیه اول این که گرداننده و طراحان سایت ثبت سفارش از بیرون وزارتخانه، اطلاعات را به اشخاصی داده اند و آنها نیز مبادرت به ثبت سفارش غیرقانونی کرده‌اند و فرضیه دوم آن که از داخل وزارتخانه این اتفاق افتاده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: اطلاعات نسبی درباره تخلفات رخ داده در این زمینه به کمیسیون رسیده که در روزهای آینده این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

منبع: تسنیم
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 7290