يکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۹
Share/Save/Bookmark
 

«گور پدر ملت آمریکا!»؛ آقای نماینده به کی گل می‌زنی؟

نماینده‌ای در ایران ملت آمریکا را خطاب قرار می‌دهد و به خاطر حمایت‌شان از رییس جمهوری قانونی کشورشان، می‌گوید گور پدرشان!
 
عصر ایران؛ مصطفی داننده- مجتبی ذوالنور همان نماینده‌ای که پشت تریبون مجلس، برجام را آتش زد در اظهار نظری عجیب اعلام کرد:« گور پدر ملت آمریکا، اگر پشت دولتشان هستند. چرا ما باید برای مردم آمریکا سینه چاک کنیم که بگوییم به آنها توهین شده؟ بروند یقه دولتشان را بگیرند که چرا این ظلم ها را برما روا می کنند!»

در زمان‌های نه چندان دور همه ما به یاد داریم اسرائیل دست به روی دست می‌گذاشت و از بازی احمدی نژاد در زمینش لذت می‌برد.  سخنان تند احمدی نژاد در عرصه بین المللی به ویژه در سازمان ملل و نهادی جهانی، باعث شده بود ایران بدون هیچ دخالتی از سوی اسرائیل به عنوان یک تهدید جهانی شناخته می‌شد.

گور پدر ملت آمریکا! آقای نماینده به چه کسی گل می‌زنی؟

اسرائیل بعد از هر سخنرانی احمدی نژاد خطاب به دیگران می گفت دیدید ما در مورد ایران حق داشتیم و بر شما ثابت شد که آنها کشور خطرناکی برای صلح جهانی هستند؟ همین رفتار رئیس دولت های نهم و دهم سبب شده بود تا تصور تنهایی ایران در عرصه بین المللی شکل گیرد. همین تلقی تنهایی، لبخند رضایت را بر لبان نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نشانده بود.

بعد از ثبت نام احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال 96 سایت «سی بی ان نیوز» نوشت که « رهبران اسرائیل ترجیح می دهند رییس جمهوری که پیش تر نسل زدایی نازی ها علیه یهودیان را انکار کرده و خواستار محو شدن اسرائیل از روی نقشه زمین شده بار دیگر پیروز شود. در آن صورت اسرائیل بار دیگر می تواند به جهان بگوید بیدار شوید ببینید که ایرانیان می خواهند ما را نابود کنند.»

حالا آقای ذوالنور درست پاجای پای احمدی نژاد گذاشته است. درست زمانی که ترامپ با هوچی‌گری به دنبال تخریب چهره ایران در نزد جهانیان است، نماینده‌ای در ایران ملت آمریکا را خطاب قرار می‌دهد و به خاطر حمایت‌شان از رییس جمهوری قانونی کشورشان، می‌گوید گور پدرشان!

امپراطوری قدرتمند رسانه‌ای آمریکا در کنار رسانه‌های قدرتمند سعودی و اسرائیلی، می‌توانند به راحتی همین یک واژه را تبدیل به چماقی علیه ایران کنند.

هر چقدر در این سال‌ها تلاش شد از ایران چهره‌ای معقول به جهان ارائه شود برخی در داخل حرف‌هایی می‌زنند که به راحتی هرچه را که رشته شده بود پنبه می‌کند.

در جنگی این چنین هر حرف، رفتار و عملی می‌تواند تبعات جبران ناپذیری برای یک کشور داشته باشد. آمریکا و متحدانش به شدت به دنبال این هستند که ایران در شطرنج برجام یک حرکت اشتباه انجام دهد تا از آن حرکت علیه ایران استفاده کنند. کسانی که شطرنج بازی می‌کنند می‌دانند یک حرکت اشتباه می‌تواند نتیجه یک بازی را به طور کلی تغییر دهد.

پس اجازه بدهیم دستگاه دیپلماسی کشور این بازی نفس گیر را ادامه دهد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 7307