سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
Share/Save/Bookmark
 

پیش بینی ۳ روز بارانی برای ۲۰ استان

سازمان هواشناسی از بارش باران و احتمال تگرگ طی سه روز آینده در ۲۰ استان کشور خبر داد.
 
سازمان هواشناسی از بارش باران و احتمال تگرگ طی سه روز آینده در ۲۰ استان کشور خبر داد.
امین‌حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد:‌ در سه روز آینده بعدازظهرها انتظار افزایش ابر و رگبار باران برای شمال غرب، غرب، دامنه‌های زاگرس مرکزی و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی خواهیم داشت.
وی با بیان این‌که این رگبارها گاهی همراه با رعد و برق و وزش موقتی باد شدید پیش‌بینی می‌شود، افزود:‌ امروز و فردا روی استان‌های آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان، قزوین، البرز، مرکزی، همدان و ارتفاعات البرز مرکزی در ساعات بعدازظهر رشد ابر و رگبار باران و احتمال بارش تگرگ در مناطق مستعد پیش‌بینی شده است.
وی ادامه داد: روی ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان، لرستان، غرب استان اصفهان، شمال و شرق فارس و در استان‌ کرمان بارش پراکنده‌ای روی می‌دهد.
کارشناس سازمان هواشناسی با اشاره به بارش‌ باران و رعد و برق در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان طی امروز، اظهار کرد:‌ برای شرق و جنوب شرق نیز وزش باد شدید باعث خیزش گرد و خاک می‌شود. برای روز پنجشنبه بارش پراکنده در استان‌های کرمانشاه، ایلام، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز و قم و مناطقی از اصفهان بارش روی می‌دهد.
نقشینه گفت: تهران امروز و فردا افزایش ابر خواهیم داشت و احتمال بارش رگباری را برای دامنه‌های شمالی پایتخت پیش‌بینی شده است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 7383