سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۴۶
Share/Save/Bookmark
 

کاهش ۲۳ درصدی بارش‌ها در کشور

رئیس مرکز خشکسالی گفت: براساس آخرین آمار تا 6 خرداد،متوسط میزان بارش ها 157.6 میلی متر بود که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 23.2 درصد کاهش یافته است.
 
صادق ضیاییان رئیس مرکز خشکسالی،از کاهش 26.8 درصد بارش باران نسبت به دوره بلندمدت خبر داد و گفت: براساس آخرین آمار تا 6 خرداد، متوسط میزان بارش های کشور 157.6 میلی متر بود که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل 23.2 درصد کاهش یافته است.
وی میزان بارش باران در چند ماه آتی را پیش بینی کرد و افزود: با توجه به آنکه عمده بارش های کشور تابستانه نیست؛ بنابراین پیش بینی می شود که تا پایان فصل زراعی میزان بارش ها به وضعیت نرمال نخواهد رسید.
ضیاییان ادامه داد: با توجه به آنکه بارش های اخیر موجب شد تا بخشی از شرایط حاد فروردین ماه که با کاهش 48 درصدی میزان بارش ها روبرو بودیم، جبران شود اما متاسفانه به سبب کمبود بارش برف در فصل زمستان احتمال می رود که با کاهش 25 تا 26 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شویم که این میزان قابل توجه است.
رئیس مرکز خشکسالی در پایان تصریح کرد: با توجه به وضعیت کنونی بارش ها، تمهیدات لازم برای وضعیت خشکسالی در فصل تابستان باید اتخاذ شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب: 7385